Pět motivačních tipů pro fitness začátečníky

Redakce

Váš úspěch závisí jen na vás, vaší mysli a vašem těle. Naučte se, jak se vyhnout běžným nástrahám, které vás mohou potkat ve vaší cestě za lepším a zdravějším tělem, a běžte do toho s pevnou vůlí. Pokud se chystáte začít něco pořádně a pravidelně dělat, tak s nastavením svého fitness cíle musíte začít ve své hlavě a také v srdci, což není úplně jednoduché a je zapotřebí se tomu věnovat, aby se vám podařilo splnit. Pomocí těchto tipů se vám to může podařit, a mnohem lépe, než si myslíte.

  1. Poznejte svůj hnací motor. Je dobré zamyslet se nad tím, proč chcete pro své tělo změnu. Jsou za tím zdravotní potíže, touha po štíhlé postavě nebo se chcete jen zpevnit? Pokud budete vědět, proč to děláte, a někam si to napíšete, kde to budete mít na očích, tak si vždy připomenete „proč“.
  2. Držte se disciplíny. Důležité je sestavit si plán, kterého jste schopni se držet, protože sebekázeň je tím nejtěžším. Když si něco naplánujete, snažte se, aby to bylo reálné. Dle výzkumu většina lidí nevydrží cvičit déle než šest týdnů nebo dokonce ještě méně. A to jen proto, že si to blbě nastavili. Upřímně – je pro vás reálné cvičit každý den? Asi ne, že…
  3. Pozorujte svůj vlastní fitness progress. Stalkujete na Instagramu spoustu jiných lidí, kteří zveřejňují své proměny? Nezapomeňte však sledovat i ty své. Je totiž důležité vědět, kde jste začali a jak postupujete dál. Když náhodou nebudete moct dál, tak se podívejte na to, jak daleko jste se dostali. Počítejte ale s tím, že výsledky nepřijdou přes noc.
  4. Organizujte. Předtím, než začnete cvičit, si dejte do pořádku i své stravování. Jídlo totiž znamená víc, než si myslíte. Klidně si nechte sestavit jídelníček od trenéra nebo od výživového poradce, kteří tomu rozumí. Cvičení si naplánujte už předtím, než půjdete do posilovny, protože ušetříte čas za plánování tréninku během něj a budete vědět, co dělat.
  5. Každý nešvar není na škodu. Někdy se nedaří, ale to neznamená, že nemůžete pokračovat. Naopak jediná chyba vás může nakopnout a vyburcovat k ještě lepším výsledkům. Takže nic hned nevzdávejte a zamyslete se nad tím, co zlepšit nebo změnit, abyste chyby už neopakovali.

5 malých zvyků s velkým efektem na život

Nejkrásnější dobrovolné hasičky Česka a Slovenska se svlékly!