Dido vydává „těhotenskou“ desku, poslechněte si singl

Redakce

Zpěvačka Dido chystá po pěti letech od poslední desky Safe Trip Home novinku. Jmenuje se Girl Who Got Away, pomáhal jí s ní jako vždy bratr Rollo Armstrong z Faithless a vyjde 4. března 2013.

Jednotlivé písně skládala Dido sama doma u kuchyňského stolu nebo ve studiu, většina materiálu vznikla už před létem 2011, kdy porodila svému muži první dítě.

Poslechněte si Dido v YouRadiu

“Všechnu muziku na toto album jsem napsala ještě předtím, než jsem otěhotněla,” říká Dido. “A spoustu věcí jsem pak natočila v době, kdy už jsem čekala miminko. Je velmi zajímavé vrátit se v myšlenkách zpátky do té doby. Album Girl Who Got Away mě vždycky připomene nahrávání, při kterém mě dítě kopalo tak, že jsem myslela, že upadnu,” dodává se smíchem zpěvačka, která album dokončila po roční mateřské na sklonku loňského roku. Název desky zvolila podle nejoblíbenější písničky.

"Zároveň to shrnuje několik posledních let mého života. To, jak jsem ustoupila do pozadí a dopřála si to šťastné dobrodružství se založením rodiny, mi dodalo energii vrátit se zpět a být na své nové album hrdá," dodává. (sli)