Dívčí rocková skupina Zuby nehty chystá novou desku

Redakce

Původně čistě dívčí skupina Zuby nehty chystá na příští rok po čtrnácti letech nové album. Zatím poslední řadovka Loď odplouvá vyšla v roce 1999, o čtyři roky později se objevila kompilace Best of …& rarity.

"Natáčení se přesunulo na jaro příštího roku, deska Zuby nehty by měla vyjít v září. Bude obsahovat nové písničky, které ještě z části nejsou hotové," říká Přemysl Štěpánek z vydavatelství Indies Scope s tím, že v současné době navíc také vychází soubor textů skupiny.

Poslechněte si Zuby nehty v Youradiu

V poslední době vystupovala kapela ve složení Hana Řepová (bicí), Marka Míková (klávesy), Kateřina Jirčíková (saxofón, flétna), Alice Flesarová (saxofón) a Pavla Jonsson (baskytara), za kterou v roli hostů zaskakují Jan Maxa a Martin Černý.

Pod názvem Zuby nehty existuje skupina od roku 1987. O sedm led dříve Pavla Slabá, Hana Řepová a Marka Míková založily kapelu Plyn, který v roce 1983 změnil své jméno na Dybbuk. V této době se ke skupině připojily dvě další ženy – Kateřina Jirčíková a kytaristka Eva Trnková. Kapela se v tomto složení účastnila stovek koncertů a mnohých festivalů. V roce 1987 se Dybbuk rozpadl a Míková se Slabou založily Zuby nehty. V roce 2000 skupina ukončila svoji činnost, ale o šest let později se původní jádro dalo opět dohromady.

Typický zvuk skupině dodávají dva saxofony, klávesy, bicí, kytara a baskytara. Zuby nehty vydaly šest alb, z toho jedno tvoří výběr největších hitů. (sli)