Divokej Bill je mlsná kočka se sklony k příjemnému vzpomínání


Populární parta z Úval Divokej Bill strávila v nahrávacím studiu Sono dlouhé chvíle, aby uvařila chutný zákusek pro mlsálky a labužníky. Po důkladných přípravách vzniklo nadupané album s názvem Mlsná, které obsahuje dvanáct skladeb. Jsou to čarovné písničky. Nejenže vás pohltí, ale ještě vás přenesou v čase o pár let nazpátek.

Tehdy se psal rok 2000 a ve stejném studiu Sono a pod stejnou nahrávací společností vzniklo, dnes už pomalu legendární, debutové album Divokýho Billa Propustka do pekel. V poklidné atmosféře lokální popularity kapela nahrála během necelého měsíce desku, kterou si oblíbili nejen milovníci festivalů a táborákové atmosféry. Z kapely se rodila nová legenda na české hudební scéně.

Návrat ke skromným, hladivým začátkům a silným melodiím
Nové písničky na desce Mlsná zní velmi intenzivně a hutně. Je to zásluha studiové techniky. Nástroje kluci nahrávali v co největší možné míře najednou a nikoliv každý zvlášť, jak bývá obyčejně zvykem. Kromě zvuku si dali Vašek Bláha a spol. – až na malé výjimky – práci i s texty a melodiemi (Fčela asi měla být pokus o vtip, nebo že by další stadium infantility kapely?). Na desce kromě precizního kouzlení s nástroji pochytíte i spoustu chytlavých melodií a popěvků, ostatně potvrzuje se to už na samém začátku; album otevírá cinkání semaforu na vlakovém přejezdu v písni Půl pátý ráno. Klasická vypalovačka, přesně tak svěží jako letní ráno v půl páté, s energií, jakou Bill nabízel kdysi na albech Propustka do pekel a Svatá pravda. Půl pátý ráno si budete s chutí prozpěvovat i v půl pátý odpoledne, stejně tak refrén z písničky Batalion. Té dominuje úžasně chytlavá melodie, již na housle zahrál  Adam Karlík. Kromě houslí na desce dostává hodně prostoru i stará dobrá harmonika, country nádech dodává banjo a exotiku zase různé bubínky.

Poslechněte si Půl pátý ráno živě

Deska jako celek má jednu schopnost, posluchače vtáhne do velmi přátelské atmosféry, ze které dýchá nostalgie a návykovost. Divokej Bill už ji zase rozdává po hrstech a lepí tak díru v srdcích těch fandů, kterým se stýskalo po náručí „ouvalskýho bigbítu“ v jeho nejčistší formě.

Divokej Bill – Mlsná
Vydavatelství: EMI
Celkový čas: 37:43
Skladby: Půl pátý ráno, Tádada, Batalion, Pecka, Tuhle, Laboratoře Delta, Fčela, Unisono, Říše snů, Kolíbka, Námořnická, Pták

Témata: