Divoženka Goldfrapp vítá podzim šedí

Jana-Moravcova

Ž8nrově lítá Alyson Goldfrapp v posledních letech jako na horské dráze. Z lesů odbíhá na taneční parket a zase zpět, šťávu má ale jenom jako popová bohyně. Album Tale of Us však bohužel není ten případ. Je šedé jako jeho přebal.

Britská dvojice Goldfrapp je pro mnohé synonymem tanečního popu. Svět zná její šílené videoklipy plné dunivých beatů a neuvěřitelných módních kreací, a takhle Alyson a Will Gregory baví většinu svých fanoušků. Čím je však frontmanka starší, tím víc ji zajímají přemýšlivé melodie, které taneční tóny olizují jen velmi vzdáleně.

Poslechněte si Goldgrapp v Youradiu

První taková dovolená pro taneční beaty přišla v roce 2008. Goldfrapp tehdy vydali velmi překvapivé album Seventh Tree, v němž se Alyson proháněla po lesních mýtinách v rozevlátých hippie šatech a zpívala o smyslu života. Druhé překvapení přichází s letošním počinem Tale Of Us. Jemu ale chybí atmosféra – a také chytlavost.

Desítka nových skladeb, které Goldfrapp představují na svém šestém albu, nepřekvapuje téměř ničím. Písničky jsou si tu podobné jako vejce vejci a šanci zaujmout mají jen dvě, rytmická Thea a singl Annabel; prvně jmenovaná se nejvíce blíží dynamickým nahrávkám z minulosti a zdá se, že má šanci uspět i během koncertního hraní, Annabel má zase nejsilnější atmosféru ze všech balad – před spánkem vás uchrání Goldfrapp - Tale Of Usskvělá kytara.  

Goldfrapp vítají podzim ještě větší šedí, než nás v následujících měsících čeká. Dobíjet baterky proti splínům budete muset někde jinde, tenhle příběh vás ukolébá k spánku vpravdě zimnímu.

Goldfrapp – Tale Of Us
Vydavatel: Mute
Celkový čas: 44:42
Seznam skladeb: Jo, Annabel, Drew, Ulla, Alvar, Thea, Simone, Stranger, Laurel, Clay

Témata: