Do kin jde Total Recall, předělávka thrilleru z roku 1990

Redakce

Ve čtvrtek 16. srpna 2012 bude mít premiéru remake thrillerové klasiky Total Recall. Režie se ujal Len Wiseman, v hlavních rolích se představí Colin Farrell, Jessica Biel nebo Kate Beckinsale. Podaří se tvůrcům trikově, obrazově i herecky vylepšit verzi s Arnoldem Schwarzeneggerem z roku 1990?

Připomeňme si, o co v Total Recall jde: Total Recall je akční thriller o realitě a vzpomínkách. Opět se inspiruje povídkou We Can Remember It For You Wholesale od Philipa K. Dicka.

V příběhu jde o postavu Quaida, jehož hraje Colin Farrell. Ačkoliv má krásnou manželku (Kate Beckinsale), již miluje, výlet do mysli mu připadá jako perfektní dovolená od frustrujícího života – skutečné vzpomínky na život super špióna mohou být přesně to, co potřebuje.

Proces se však zvrtne a Quaid se stane hledaným mužem. Utíká před policií, již řídí kancléř Cohaagen (Bryan Cranston), vůdce svobodného světa. Quaid se spojí s povstaleckou bojovnicí (Jessica Biel), aby našel hlavu ilegálního odboje (Bill Nighy) a zastavil Cohaagena.
Linie mezi fantazií a realitou se začne smazávat a osud jeho světa visí na vlásku, když Quaid objeví svou skutečnou identitu, svoji pravou lásku a svůj skutečný osud. (sli)