Do kin jdou Špačkova Místa s hudbou členů Tindersticks a Please the Trees

Redakce

Na filmovém festivalu v Karlových Varech měl projekci nový český film režiséra Radima Špačka Místa, příběh o lásce a dospívání podle scénáře Ondřeje Štindla, jenž má za sebou scénář k úspěšnému čtyři roky starému filmu Pouta. Snímek bude mít premiéru 18. září, v hlavních rolích se představí po pečlivém castingu vybrané „neokoukané tváře“ Vladimír Polívka, Johana Matoušková a Jan Cina.

Příběh vypráví  o devatenáctiletém Adamovi (Vladimír Polívka) a jeho kamarádovi Markovi (Jan Cina), jimž je rodiště těsné, ale zároveň nevědí, kam se posunout dál. Do jejich stereotypních životů náhle vstoupí dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková), která vnáší do příběhu tajemství, napětí i touhu. Na plátně se dále objeví Jiří Štrébl, Robert Nebřenský, Ivan Romančík a Jakub Gogál.

Tip: Elektro proměna Václava Havelky z Please the Trees

Když autoři filmu mluvili o hudbě, padala slova jako western, melancholie, kytary. To vše našli v muzice Davida Boultera z  britské a v Čechách populární kapely Tindersticks a muzikanta Václava Havelky z Please The Trees. Společně napsali původní písničky, jejichž součástí je i ústřední skladba Places.  „Film, ve kterém se hodně zpívá a tančí, má westernové prvky, hudba je proto trochu do country,“ dodal režisér Špaček. (red)