Do Varů přijeli dva hollywoodští borci: Harvey Keitel a Jamie Dornan. Hvězda Padesáti odstínů šedi zklamala fanynky!

Redakce

Americký herec Harvey Keitel, držitel karlovarské Ceny za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii z roku 2004, opět přijel do dějiště této přehlídky. Přicestoval s rodinou a před Grandhotelem Pupp ho přivítal prezident festivalu Jiří Bartoška. Na jubilejním ročníku doprovodí snímek Paola Sorrentina Mládí, ve kterém vytvořil hlavní roli s Michaelem Cainem.

V pátek před polednem se Keitel setká s novináři, projekce filmu začne ve Velkém sále Thermalu ve 14:00. V sobotu se vzácný host zúčastní slavnostního zakončení jubilejního 50. ročníku. Keitel byl ve Varech jednou z prvních oceněných osobností světového filmu, které souhlasily s tím, že s cenou natočí festivalovou znělku.

To irského herce Jamieho Dornana, který spolu s Cilianem Murphym ztvární dvojici parašutistů Kubiše a Gabčíka v koprodukčním filmu Anthropoid, přivítaly před karlovarským hotelem Thermal davy fanynek. Někdejší model předvádějící pro prestižní značky i módní domy, získal jejich srdce díky roli v erotické romanci Padesát odstínů šedi.

Dornan přijel před hotel na tiskovou konferenci k filmovému projektu Anthropoid, jehož natáčení začne v příštích týdnech v České republice, spolu s dalšími členy filmového štábu. Vstřícný však k čekajícím nebyl – jen jim zamával.

Partnerku Jozefa Gabčíka ztvární Aňa Geislerová, která se s jeho představitelem Cilianem Murphym potkala na kamerových zkouškách. „Jsem pyšná na tento okamžik v naší historii i na to, že mohu být součástí tohoto projektu,“ řekla.

Podle koproducenta Davida Ondříčka se ve filmu objeví vedle ní i další domácí herci. Například Alena Mihulová, Václav Neužil, Jan Budař, Martin Hofmann a Ondřej Malý. „Natáčet se bude například na pražské Zvonařce, na Invalidovně a pochopitelně i u chrámu Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Právě se staví interiér chrámu na Barrandově a je to velkolepé,“ řekl. Jamie Dornan prý zatím pražské lokace neviděl. „Právě jsem dotočil film a z Varů opět odlétám do Londýna,“ dodal.