Dobře odvedená „Noční práce“


Návštěvníci pražské Retro Music Hall se těšili na elektronické diskofunky, a to taky dostali. Cover verze slavných písní, na kterých „noční pracovníci“ z Nightwork stavějí, vyzněly na včerejším koncertu parodicky, přesto v sále vládla klidná nálada.

Kluci z Nightwork přiklusali na pódium v modrých fotbalových dresech (přinesli jeden představující pomyslného Františka Soukupa, který se koncertu neúčastnil) a spustili. Skladby, které zahráli, představují směsici elektrického piana, baskytary, bubnů a netradičního vokálu.

Vojtěch Dyk, jednou zpívající, jindy jódlující či předvádějící beatbox, stmeluje výtvory kapely. Dokáže ze sebe vyloudit všelijaké zajímavé zvuky, legendární operní Měsíčku na nebi hlubokém však zapěl příliš vysokým hlasem, navíc s drobnou falší. Jednoduché rytmické melodie z vlastního rajonu zvládal lépe.

Trochu netradiční, zato hodně chytlavá včelka Mája v podání Nightwork

http://www.youtube.com/watch?v=aFyazIQsg7c&NR=1

V sále se ztrácel zvuk kytary Jakuba Prachaře. Proto všechny potěšilo, když se vrhl za bubnujícím Ondřejem Slukou s druhým párem paliček. Několikaminutový duet vlil publiku do žil novou energii.

Klávesista Jan Maxián piano ovládá bezpochyby na výbornou. Řádil na něm téměř jako proslulý Michal David. V průběhu večera předvedl i bravurní sólo, na které navázala vlastní verze Rusalky.

Hrálo se dlouze a bez přestávek. Vystoupení měla skupina Nightwork promyšlené a takticky nasadila své nejpopulárnější skladby na konec. Nejen vánočními písněmi tak na začátku prosince vcelku povedeně uvítala blížící se svátky.

Nightwork
3. 12. 2008, Retro Music Hall, Praha

Témata:, ,