Dojemná galerie: Adoptovali fenku, teď je nejlepší kámoškou jejich malé dcery

Pavla Gabrhelíková

Fotky psů s dětmi jsou prostě evergreen. Příspěvek s nimi rozkliknete skoro automaticky, protože v tomhle zrádném, nespravedlivém, náročném a bláznivém světě potřebujeme hýčkat naději, že dobro ještě nezmizelo.

Útulky jsou plné k prasknutí, stejně množitelé i chovatelé plodí další a další štěňata. Ta pak končí v popelnicích, pytlech na dně řeky nebo za mříží útulku. Jenomže psi žijí po boku člověka už celá staletí a jsou to jednoduše společenská zvířata. Potřebují naši lásku, péči a přítomnost. Jsou nám plně oddáni na milost i nemilost a záleží jenom na majitelích, jestli bude jejich osud šťastný, nebo se budou trápit.

Psi, kteří poznali, jaká jsou lidi hovada a skončili z různých důvodu osamělí a nemocní v útulku, jsou za klidný domov s plnou miskou nejvděčnější. Někteří jsou absolutně bezproblémoví, neublížili by ani mouše, jen prostě neměli štěstí na páníčky. To byl případ i fenečky Lucy, kterou rodina s malou holčičkou jménem Mia zachránila.

Lucy skončila v útulku v San Antoniu asi ve čtyřech měsících. Když si tam rodina vybírala pejska, Lucy si s Miou okamžitě padly do oka. Jen co si trochu zvykla na nový domov, začaly vyplouvat na povrch vlastnosti její úžasné povahy. Rodina rychle zjistila, že je to ten nejhravější, nejzábavnější a nejhodnější chlupáč. Stala se součástí rodiny a pro malou holčičku představuje tu nejlepší kamarádku.