Holčičky 5Angels jdou do kin. Vznikl o nich dokument Show!

Redakce

Do kin se 28. listopadu dostane dokument Show! mladého dokumentaristy Bohdana Bláhovce. Absolventský snímek o pozadí vzniku a fungování holčičí skupinyy 5Angels získal Cenu diváků na letošním Mezinárodním festivalu dokumentárnách filmů v Jihlavě.

Bláhovec sledoval cestu skupiny 5Angels déle než rok. S dívkami a jejich manažerem/stvořitelem Michalem Mertlem byl nejen na koncertech a autogramiádách, ale i doma a v zákulisí, kde zmizel nacvičený úsměv a gesta a nastoupil tvrdý dril. Bláhovec 5Angels představuje jako "promyšlenou strategii, realizaci byznys plánu otce jednoho z andílků, jehož cílem je ovládnout trh s dětským popem".

Podívejte se na trailer k filmu

„Chování hlavní postavy filmu, manažera skupiny, je v mnoha věcech kontroverzní a sporné. Mně šlo však spíše o to vytvořit film, který bude zamyšlením nad standardy, ve kterých žijeme, a jemu samotnému nabídne upřímný pohled do zrcadla. Myslím, že se to povedlo, důkazem toho byla i jeho snaha právní cestou zamezit projekci filmu," vysvětluje Bláhovec.  "Každopádně vím, že je to v jádru poctivý chlap, který se snaží dělat věci nejlépe, jak dovede, a myslí to celé vlastně dobře. Jen mu nedochází mnoho důsledků vlastního chování, které film z části ukázal. Osobně věřím, že za čas pochopí, co jsem filmem zamýšlel, dojde určité sebereflexe a situace se uklidní,“ dodává.  

Podnikatel Michal Mertl založil dětskou pěveckou pětici 5Angels v roce 2007. Od počátku projektu do dnešních dnů je jedinou stabilní členkou jeho dcera Nikola, která ve skupině působí od svých 9 let. Dalšími členkami jsou dívky, kterým bylo v době natáčení filmu mezi 11 až 14 lety a do skupiny přišly na základě castingu či doporučení.

Se skupinou spolupracoval i Michal David, který pro ni napsal muzikál. V současné době se skupiny v Anglii ujala stejná producentská skupina, jakou má britský boyband One Direction, a dívky natočily klip v angličtině. "Náš největší sen je vyprodat Madison Square Garden,“ říká bezelstně jedna z dívek. (sli)