Dostali jste o Vánocích kopačky? Tady je 8 způsobů, jak se s tím vyrovnat

Pavla Gabrhelíková

Někdy nejsou Vánoe to nejšťastnější období roku na rozchod Ale buďte si jistí, že je to to nejlepší, co se vám mohlo stát, v tu nejlepší možnou dobu! Řekneme vám proč.

  1. Nemějte pocit viny, když budete randit s někým jiným. To, že jdete s někým na horkou čokoládu, ještě neznamená, že jste se z rozchodu oklepali za pět minut. Prostě se nechte trohu rozptýlit a nedělejte si výčitky.
  2. Zkuste se vcítit do ex. Nejspíš se zlobíte a chcete mu rozbít tu jeho zrádcovskou hlavu. Ale zkuste se na to podívat jeho očima. Třeba se ze svých chyb poučíte a pomůže vám to v navazování nového vztahu.
  3. Oznamte to rodině včas. Tím myslíme HNED. A ne že začnete z ničeho nic brečet, jakmile začne novoroční ohňostroj. Riskujete, že zkazíte hezké dny sobě i nejbližším.
  4. Nelžete. Jestli jste se rozešli, protože jste prostě neschopní, tak nic nezastírejte. Později vás ten vylhaný soucit bude mrzet.
  5. Neplánujte. Chápeme, že nechcete být sami a spousta volna dává spoustu času na plánování. Jenže je taky možné, že se za dva dny zhroutíte do peřin, a z výletu na hory, kafe s kámoškou a rande s novým objevem sejde. Někdy člověk prostě potřebuje trpět.
  6. Rozmyslete si, co řeknete. Až totiž přijdete na party, nikomu neujde, že jste tam najednou sami. A než vymýšlet odpověď s třema promile v krvi, je lepší vědět už zastřízliva, co budete říkat.
  7. Nelitujte se. To, že se s vámi někdo rozešel, ještě neznamená, že umřete sami. Nezapomínejte, co všechno je na vás úžasné.
  8. Připravte rodinu na to, že jste nový člověk. Poproste je, ať si odpustí kecy typu: Jak to zvládáš? A co si teď počneš? Jste teď sami. No a co? Nejste na světě přece jediní.
Bridget Jones’ Diary – Mám tě rád takovou, jaká jsi…