Dostaň zfetovanou rockstar do Greek Theatre!


Byla by to jen jedna z vedlejších postav romantické komedie „Kopačky“. Ovšem díky potenciálu, který v sobě ukrývala, získala svůj vlastní film. Řeč je o extravagantním a afektovaném rockerovi jménem Aldus Snow, kterého s gustem ztvárňuje anglický komik Russell Brand. Po Kopačkách se objevuje na plátně znova, tentokrát ve filmu Dostaň ho tam.

Kdo se má kam dostat? Aldos Snow z rodného Londýna, kde žije v ústraní po neúspěchu poslední desky, do slavné koncertní haly Greek Theatre v Los Angeles. Dopravit ho tam má řadový pracovník hudebního vydavatelství Aaron Green (Jonah Hill). Vydavatelství už dlouho neobjevilo žádnou hudební „bombu“, což hyperaktivního a lehce vyšinutého šéfa Sergia (Sean P. Diddy Combs) dovádí k záchvatům zlosti. Když tedy na jedné poradě Aaron navrhne, že uspořádat Aldusovi koncert by mohl být komerční trhák, dostane od Sergia úkol v šibeničním termínu 72 hodin. Dostaň ho do Greek!

Podívejte se na ukázky z filmu

Aaron působí v Londýně jako pěst na oko, tedy jako Američan v Evropě. V klasické stereotypní představě – obtloustlý, bezprostřední a trochu nemotorný. Aldus je naopak prototypem dekadentního rockera a Brand mu vdechl neopakovatelné kouzlo afektovaného dětinského, drogami zmítaného hezounka.
Rocková hvězdička Russell BrandMezi Brandem a Hillem funguje spoluhráčská chemie, kdy ten první je tím druhým tak trochu proti své vůli, ale s naivním moulovským nadšením vláčen po večírcích přeplněných whiskey a kokainem. Aaron právě prochází menší krizí ve vztahu, tak se nočním radovánkám ani chtivým gruppies příliš nebrání. Stejně divoké a ztřeštěné chvilky hrdinové prožívají i ve Spojených státech. A divák se po většinu času baví.

Nicholasi Stollerovi se podařilo natočit komedii, která si utahuje ze všeho a ze všech. Celý příběh však zároveň drží dramaturgicky pohromadě, a když se mezi těmi praštěnými momenty na chvilku zamyslíte, zjistíte, že v pozadí je vlastně docela vážný podtón. Ale toho je tak akorát, aby nemoralizoval.

Jedu, nevidíte? Russell BrandAť vám nezaskočí popkorn!
Komedie stojí a padá na dobrém obsazení a pohotových reakcích – a v tomto ohledu se snímek zdařil. Kromě zmiňovaných hlavních protagonistů si divácky určitě užijete rappera Diddyho, okouzlující je třeba jeho osvětlování metody „výjebu mysli“. Nezapomenutelná je i scéna s chlupatou zdí a ďábelsky namíchaným jointem s neškodným jménem Jeffrey. A nejde nepřipomenout úvod filmu s klipem African Child, kde Aldus zpívá píseň na podporu třetího světa v kostýmu „bílého Ježíše z vesmíru“.
Mezi dalšími postavami si určitě všimnete Rose Byrna, Aldusovy partnerky, snažící se též prorazit v hudební branži, nebo skutečných hvězd světové muziky jako Pink nebo Lars Ulrich z kapely Metallica. 

Dostaň ho tam je ztřeštěnou komedií v pravém slova smyslu. Některé vtípky jsou dost prvoplánové, všechno ale „utáhne“ dobrý scénář a výkony hlavních představitelů. Ideální film pro letní kino. Jen pozor, ať vám smíchem nezaskočí popcorn.

Dostaň ho tam (Get him to the Greek)
Komedie 
USA, 2010, 109 min
Režie: Nicholas Stoller
Hrají: Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Christina Aquilera, Pink a další
Premiéra v ČR:
8. srpna 2010