Dovolit kočce spát s vámi, nebo ne? Známe názor veterinářů

Pavla Gabrhelíková

Když máte doma zvířata a potkáte někoho nového, vždy vyvstane otázka: Zvířata v posteli ano, nebo ne?

V některých domácnostech je to norma, někteří mazlíčci mají postel nemilosrdně odepřenou. Rozhoduje hodně faktorů: Kolik máte zvířat? Není jeden z partnerů alergický na kočičí chlupy? Většina lidí si však spánek bez svého miláčka představit nedokáže.

Zvířecí magazín Vetstreet.com proto udělal průzkum, ve kterém se dotazoval veterinářů a dalších odborníků, jestli zvířata do postele pustit, nebo je vykázat z ložnice pryč. Dotazoval se i svých čtenářů.

Úžasných 83 % čtenářů odpovědělo, že spaní s mazlíčkem je pro ně normální a 75 % veterinářů s nimi souhlasí. Dále čtenáři raději spí se psy, zatímco veterináři si pouští do postele spíš své kočky. Celých 52 % veterinářů pak odpovědělo, že spí se svým psem i svou kočkou.

Překvapivé je, že jenom 33 % čtenářů uvedlo, že se jim s jejich mazlíčkem spí dobře, zatímco 28 % veterinářů tvrdí, že jim spaní se zvířaty spíš způsobuje diskomfort. Ale víc než 50 % veterinářů odpovědělo, že nevidí žádný rozdíl ve spaní s kočkou a bez kočky.

Je to tedy na vás. Ale i veterináři, kteří se dokáží na vztah mezi člověkem a zvířetem podívat střízlivěji, své kočičky do postele pouští. Obecně se shodují na tom, že přítomnost zvířat lidi uklidňuje a je prevencí srdečních chorob.