Dream Theater: 5 důvodů, proč vyrazit na progmetalový večírek

david-p-stefanovic

Letošní koncertní rok pomůžou otevřít američtí progmetaloví králové Dream Theater. V rámci Along For The Ride Tour v pražské Tipsport Areně představí 29. ledna loňské eponymní album. Tady je 5 důvodů, proč tuhle show rozhodně nevynechat. Vstupenky seženete od 850 korun.

1. Ve stopách Pink Floyd     

Dream Theater jsou na současné hudební scéně tím uskupením, které lze s nejčistším svědomím prohlásit za pokračovatele prog rockové legendy Pink Floyd. Názorně to dokazuje například tato aranž:

http://www.youtube.com/watch?v=xtnz2O4Chfw

2. Výborná nová deska

Nové album Dream Theater (Je libo skvělý metal? Pusťte si nové Dream Theater) prostě stojí za to a jsou na něm místa, která naživo vyvolají takovou vlnu nadšení, která dokáže smést nejeden stadion.

http://www.youtube.com/watch?v=WpgNV4Nvetg

3. Kapela = špička

Všichni členové skupiny jsou naprosté špičky v oboru s mnoha oceněními na krku. Například John Petrucci se šestkrát (tedy víckrát než kdo jiný) zúčastnil světoznámé G3 Tour, která téměř každoročně spojuje tři z nejlepších světových kytaristů.

http://www.youtube.com/watch?v=_o-8lhIaVn8

4. Ďábelský bubeník Mike Mangini

Mike Mangini, který za bubny nahradil Mika Portnoye, se sice v Čechách představil už na Benátské noci v roce 2011, s novými songy se ale poprvé předvádí na půdě, kterou pomáhal kultivovat od samého počátku. A jak je jasné už ze studiové nahrávky, ukáže nám, jak bubnuje sám ďábel.

5. Dobrá nálada

Jakkoli je hudba Dream Theater technicky vybroušená, koncerty téhle kapely bývají výbuchem dobré nálady a chuti hrát si. Během svých skladeb muzikanti často citují kusy jiných slavných písniček, prohazují se u nástrojů a na jednu píseň vystoupí pod jiným názvenm – a hrají třeba punk.

Témata: