Dudy a sukně naostro. Horkýže slíže jedou s Pipe and Pints na turné

Redakce

Slovenští punkrockeři Horkýže slíže a čeští žánroví kolegové Pipes and Pints spojili síly, sukně a dudy a vydávají se na společné minuturné Gajdy & Dudy Tour čítající sedm koncertů. A lákají na ně videem k nové písničce Open Road, v černobílém videu od režiséra Tomáše Bláhy dávají nahlédnout do zákulisí příprav.


Společné turné bude navíc poslední možností vidět naživo Horkýže slíže před plánovanou půlroční pauzou. Podobné to bude i s Pipes and Pints, kteří se po říjnových koncertech zavřou do studia, kde budou pracovat na novém albu a na pódia se vrátí až v květnu 2015. Čtyřhodinové vystoupení obou kapel, které slibují „průřez toho nejlepšího“, odstartují brněnští Boy míchající syrový punk rock ovlivněný britskými kapelami osmdesátých let. Poslechněte si Horkýže slíže v Youradiu. (red)

Plán turné
10. 10.
– veřejná generálka ve Vimperku, 15. 10. – Brno (Fléda), 16.10. – Brno (Fléda), 17.10. – Ostrava (Hala Tatran), 23.10. – Praha (Forum Karlín), 24.10. – Plzeň (KD Peklo), 25. 10. – Karlovy Vary (KD Lidový Dům)