Dům, kde zemřel Jackson, se prodává za 450 milionů korun

Redakce

Přebývá vám nějaké kapesné? Máme tip na investici: Dům, v němž v roce 2009 zemřel Michael Jackson, bude za 24 milionů dolarů (447 milionů korun) na prodej. Prodává ho realitní společnost Mauricio Umansky, která se specializuje na prodej luxusních nemovitostí.

O domě na adrese North Carolwood 100 v luxusní čtvrti Holmby Hills se píše jako o francouzském zámku s mansardovou střechou a římsami ve stylu Haussmannské pařížské architektury.

Vila se sedmi ložnicemi, třinácti koupelnami, dvanácti krby, bazénem a přístavkem byl dokončen v roce 2002. Realitní kancelář se v inzerátu o někdejším slavném nájemci nezmiňuje, Jacksonovo poslední bydliště však popisuje neomylně: půvabný kinosál, úžasný vinný sklep, výtah, lázeň s posilovnou, elegantní přístavek pro hosty obrácený do zahrady a k bazénu. K budově náleží pozemek 1580 metrů čtverečních.

Dům je až na rokokovou postel, v níž Jackson zemřel, vystěhovaný. Zpěvák se se svými třemi dětmi do domu nastěhoval několik měsíců před smrtí v době, kdy se v Los Angeles připravoval na koncertní turné This Is It. O tom, jak interiér vypadal, se veřejnost dověděla hlavně při procesu s Jacksonovým lékařem Conradem Murraym.

Zpěvák zemřel na předávkování anestetikem propofol. Murray byl odsouzen ke čtyřem letům vězení za neúmyslné zabití. (sli)