Duran Duran se v červnu vracejí do Prahy

Redakce

Bristká popová kapela Duran Duran, která zažila své nejlepší časy v 80. letech, se po sedmi letech opět představí v Praze. V rámci turné All You Need Is Now nabídne 27. června 2012 v O2 areně největší hity Wild Boys, Rio, Girls On Film nebo Ordinary World, ale i nové skladby ze stejnojmenného alba.

"Pódium přiblížíme k tribunám a zintenzivníme tak kontakt kapely s fanoušky. Kvůli tomuto nastavení bude kapacita snížena na přibližně 7000 návštěvníků," vzkazují pořadatelé. Vstupenky v cenách od 890 Kč budou v prodeji od 15. března.

Duran Duran vyjeli na světové turné krátce po vydání nejnovějšího alba All You Need Is Now loni na jaře. Po odehrání několika koncertů v Evropě a Severní Americe přijeli členové kapely na série koncertů v jihovýchodní Asii a Austrálii. Pro velký úspěch se skupina na začátku léta vrátí do Evropy.

Na All You Need is Now, které vyšlo na konci roku 2010, si skupina sice částečně zachovává tradiční hudební image, zároveň však chce být blíž mladým lidem. "Všichni jsme si přáli, aby ta nahrávka byla trochu experimentálnější. Chtěli jsme se znovu spojit s fanoušky v prostoru, o kterém si skupina a producent Mark Ronson myslí, že by měl být náš. A to je přesně tenhle typ moderní syntetické, taneční, experimentální, popové hudby," řekl zpěvák Simon Le Bon.

Duran Duran se v Praze představili v roce 2005 v Tipsport Areně na pražském Výstavišti. (sli)