Dusilová? Langerová? Zrní? Hlasování do Anděla 2014 začalo

Redakce

Ceny Anděl za rok 2014 se budou letos předávat 16. dubna 2015 v pražském Hudebním divadle Karlín. Do ankety budou podle organizátorů akce hlasovat „pouze lidé, kteří s českou hudbou přicházejí do kontaktu po celý rok, sledují ji a mají přehled,“ tedy novináři, rozhlasoví a televizní dramaturgové, promotéři a obchodníci. Hlasování je dvoukolové.

Loni si sošku odnesli Bratři Orffové (za album Šero; uspěli také na cenách Apollo), Dan Bárta (zpěvák) a Lenka Dusilová (zpěvačka). Objevem roku se stala Lenny, nejlepší píseň měli Kryštof a Tomáš Klus (Cesta) a nejlepší klip natočili Monkey Business (Up To Speed Now). Do síně slávy byl jmenovaný Petr Hapka.

Ještě před vyhlášením „hlavních“ Andělů se budou v Paláci Akropolis 7. dubna vyhlašovat výherci tzv. žánrových Andělů. Loni se zadařilo například Vladimirovi 518 (zpráva s výsledky).

Mezi letošní favority hlavních kategorií patří podle Koule.cz zpěvačky Lenka Dusilová a Aneta Langerová, obě loni vydaly ceněné desky, a také skupina Zrní, které se čím dál víc daří prorazit mezi mainstream. (red)