DVA nachystali desku mezi zavařováním hub, nahráli na ní 15 druhů chůze

Redakce

Skupina Jana a Barbory Kratochvílových Dva, která svoje tak trochu bláznivé písničky zpívá ve vymyšleném jazyce, chystá na 25. února 2014 novou desku Nipomo. Uvádí jí singlem "s tematikou nezaměstnanosti a nutkání to v životě vzdát" Mulatu. Podívejte se na klip – třeba z něj pochopíte, oč v písničce jde.

Při přípravě desky použili Dva jako vždy spoustu venkovních zvuků. "Tichý a Atlantický oceán, ping pong, deset druhů chůze ve sněhu nebo pět druhů chůze v trávě. Nahrávání bylo prokládané obří úrodou hub, jejich každodenním sběrem a zavařováním. A taky kácením, řezáním a sekáním dřeva na topení,“ dodává kapela.

Písničku Mulatu si můžete stáhnout z webu Dva

"Nipomo bude veselá a letní deska. Dali jsme jí proto podtitulek Hœw te survik Winter (Jak přežít zimu),“ říkají  Dva, kteří po vydání alba v Česku i Americe připravují březnové turné po USA, dubnové koncertování tady a na Slovensku a další koncerty po Evropě.

Na tvorbě klipu Mulatu se podílel Jaromír Plachý ze studia Amanita Design, autor počítačové hry Botanicula, ke které Dva vytvořili mezinárodně oceňovaný soundtrack. „Možná nejsem ten pravý, kdo by měl interpretovat konflikty a katastrofy kolem nás. Troufl jsem si ale formulovat nejistotu, lhostejnost a apatii, kterou v nás nejrůznější hrůzné události způsobují. Je to moje výpověď o štěstí, kterým se jednou zalkneme," dodává Plachý. (sli)