E. A. Poe bude mít narozeniny. Oslaví je projekce thrilleru v bohnické léčebně

Redakce

Edgara Allana Poea (a jeho Havrana) známe všichni z hodin literatury. Tenhle mistr povídek, napětí a hrůzy se narodil 19. ledna 1809, ve čtvrtek 22. ledna tak na jeho počest vstoupí do českých kin dobový thriller Podivný experiment natočený podle jedné z Poeových povídek. Výročí Edgara Allana Poea připomenou i dvě speciální „zážitkové“ projekce nového filmu. 

Napínavý film se odehrává v odlehlém ústavu pro choromyslné na konci 19. století a nabízí i jeden nevšední divácký zážitek. Dvě promítání totiž proběhnou v Divadle za plotem přímo v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích. Diváci, kteří si chtějí speciální atmosféru užít, mají možnost v pátek a sobotu 23. a 24. ledna vždy od 19:00 hodin. Vstupenky se prodávají přímo na místě. 

Film vznikl podle Poeovy povídky Metoda doktora Téra a profesora Péra. Její překvapivé vyústění, že role pacientů a lékařů v ústavu se otočily, je jen jedním z nečekaných zvratů filmu. V hlavních rolích se představí Kate Beckinsalová, Jim Sturgess, Ben Kingsley a Michael Caine. (red)