Eddie Stoilow pokřtili desku Oh My God. Asistovali Cejnar a Klepl

Redakce

"Obyčejní kluci ze zkušebny", jak o své kapele Eddie Stoilow během koncertu v Paláci Akropolis mluvil frontman Honza Žampa, pokřtili druhou desku Oh My God. Ačkoliv křest před slušně zaplněnou Akropolí chvílemi připomínal  – i díky projekci úvodního kliového autportrétu a reakci fanynek – školní večírek, ukázalo se, že naživo znějí Eddie Stoilow syrověji a rockověji než na zvukově vyumělkované desce.

Škoda, že se jim na nahrávku nepodařilo dostat včerejší energii z Rock´n´Roll Music, tahle písnička zní naživo daleko uvěřitelněji, ostatně stejně jako hitovka Floating z debutu The Best Of. Při Here We Go i aktuálním singlu Frozen (

) se ukázalo, jak zbytečný je na desce vocoder; Honza Žampa má skvělý hlas a písničky utáhne i bez jeho umělých úprav.

Samotného křtu se zhostili i maskoti kapely, herec Bob Klepl a moderátor Evropy 2 Pavel Cejnar, který celý proces křtění komentoval ve stylu denního vysílání. Fanouškům se tohle představení, při které se Žampa věnoval beatboxu, líbilo, v kontextu celého koncertu ale působilo zbytečně; jako kdyby ze sebe Eddie Stoilow nedokázali odstřihnout nálepku rozhlasové kapely a postavit se na pódium sami za sebe, bez zbytečných "humorných" vložek a odkazů na domovskou stanici. (sli)

Eddie Stoilow  – Floating (z křtu v Paláci Akropolis)