Elán vyprodal pražský koncert, přišly hlavně ženy

Redakce

Před zcela vyprodanou sportovní halou na pražském Výstavišti rozbouřil koncert slovenské kapely Elán. Mezi fanoušky byly z velké části ženy a dívky, které si po hodině a půl dlouhém koncertu, vyšperkovaným efektními světly, sborově (a nadšeně) zazpívaly távěrečnou skladbu Nie sme zlí.

Skupina pražské vystoupení v rámci Best of Tour zahájila bez předkapely a nezvykle včas. Řada návštěvníků teprve přicházela k hale, když se rozezněly první tóny. "Už to duní, a my tam ještě nejsme!" hořekovala skupina dívek ve frontě před kontrolou vstupenek.

 Kapela, jejíž základ tvoří klávesista a zpěvák Vašo Patejdl, zpěvák a baskytarista Jožo Ráž a kytarista Jano Baláž, zahrála snad všechny známé písně své dlouholeté kariéry, včetně Kočky, Bosorky, Človečiny a Čakám ťa láska, které si do programu v internetové anketě zařadili sami fanoušci.

Zhruba ve dvou třetinách koncertu kapela hraní na chvíli přerušila, aby společně s diváky pogratulovala dvěma oslavencům. Jožo Ráž slavil včera 58. narozeniny, o deset let je mladší producent a hudebník Ľubo Horňák.

Elán čeká v pátek poslední český koncert v Ostravě. V případě letošního turné členové Elánu naznačují, že by se mohlo jednat o poslední koncerty ve velkých halách. Na příští rok avizují akustické turné, které začne 26. března v Liberci. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=YJqYyndMUCc