Elán vyráží slavit 35 let. A vyzývá fandy, ať na koncert přinesou vypálené CD

Redakce

Dnes začíná v Brně československé halové turné skupiny Elán, která kromě hitovek na koncertech nabídne i nové písničky z nového alba Živých nás nedostanú. Podívejte se ve fotogalerii na obal alba. Kapela, která v posledních měsících na internetu zdarma uvolňovala singly z chystané desky, navíc dostojí svému slibu. Všem, kteří si nové písničky přinesou na koncert vypálené na CD, věnuje obal zdarma.           

Termíny turné:
17.10. – Kajot Arena, Brno, 22.10. – Tipsport Arena, Praha, 24.10. – ČEZ Aréna, Ostrava, 28.10. – Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, 30.10. – Steel Aréna, Košice

Podle Vladimíra Moška z manažerské agentury Elánu MC production se oproti předloňskému konceptu úspěšného turné Elán Best Of změní i design pódia a celý vizuál. O vizuální efekty a světlenou show se postará stopadesátičlenný tým. Ten bude techniku do hal v Praze, Brně a Ostravě převážet v šesti kamionech.

Poslechněte si Elán v Youradiu

„Elán navíc letos slaví pětatřicet let profesionální hudební dráhy. Ve svých začátcích skupina disponovala dechovou sekcí. A právě dechy se objeví i jako zpestření nových koncertů. Zazní tak možná i skladby, které skupina tři desítky let nehrála naživo,“ upřesnila Nina Fialová z pořádající agentury Art-Ist Agency. Naopak nepočítá se s účastí ženských sborů.

Elán kariéru zahájil v roce 1981, kdy vydal debutové album Osmy svetadiel. Velký comeback slavil v roce 2003 poté, co se Jožo Ráž po čtyřleté léčbě zotavil z následků vážné nehody na motocyklu. Na koncert na pražské Letné tehdy přišlo přes 80 tisíc lidí.