Elektrobohové Kraftwerk přijedou na Pohodu 2014

Redakce

Československá festivalová jednička Bažant Pohoda (10. – 12. 7. 2014) hlásí další posilu: v Trenčíně vystoupí průkopníci elektroniky, německá skupina Kraftwerk. Její koncert je v plánu na první festivalový večer.

"Je to sen každého promotéra. Kraftwerk, to je síla, která hýbe desítky let hudební scénou. Za to neustálé předbíhání doby a fantastickou kreativitu si zaslouží respekt a obdiv," říká ředitel festivalu Michal Kaščák.

Živé vystoupení Kraftwekr je – tak, jak ho známe z videí a fotek – perfektně zesynchronizované audiovizuální představení, doplněné o dokonalý digitální zvuk a 3D projekce. "Je to čistý elektronický art-rave. Díky speciální technice a brýlím, které dostane každý návštěvník, zažije trenčínské letiště fascinující dvouhodinové audiovizuální divadlo," dodává Kaščák.

Informace o vstupenkách jsou tady

Projekt Kraftwerk založil v roce 1970 Ralf Hütter s někdejším kolegou Florianem Schneiderem v jejich společném studiu Kling Klang v německém Düsseldorfu. Svými zvukově-vizuálními obrazy budoucnosti vytvořili soundtrack k digitálné eře. "Žádná skupina od dob The Beatles neudělala pro popkulturu tolik," napsal o Kraftwerk list The Observer.

Kromě Kraftwerk účast na festivalu zatím potvrdila britská kapela Suede či americká rapperka Azealia Banks. Z českých jmen je potvrzená skupina Never Sol. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=VcE4DqTJnoU