Elton John ukáže v kinech show s milionovým pianem

Redakce

Jestli jste nestihli poslední koncert Eltona Johna v Praze, máte skvělou příležitost k nápravě. Do českých a slovenských kin se totiž 19. března 2014 chystá díky projektu distribuční společnosti Aerofilms zpěvákova show The Million Dollar Piano z Las Vegas (2011). V Praze poběží záznam z koncertu v kině Světozor od 19:30, do projektu se ale zapojilo dalších více než 50 kin.

Elton John v kině: Aktualizovaný seznam participujících kin najdete tady
Recenze: Elton John publikum uspal. A pak zvedl ze židlí

Elton John v rámci koncertu odehrál největší hity své kariéry Rocket Man, Tiny Dancer, Saturday Night’s Alright for Fighting, I’m Still Standing, Goodbye Yellow Brick Road či Your Song. Podívanou dokreslila scénografie v barokním stylu, kterou vytvořil designérský tým nedávno zesnulého Marka Fishera. Ten měl na starost i scény koncertního turné The Wall od Pink Floyd nebo scény slavnostního zahájení a zakončení Olympijských her v Pekingu v roce 2008. „V Las Vegas si to opravdu užívám. Vždycky pro mě byla výzva, na světě podle mě neuděláte velkolepější koncert než právě v Koloseu v Las Vegas," říká zpěvák.

Poslechněte si Eltona Johna v Youradiu

Ústředním bodem scénografie je na zakázku vyrobený klavír alias The Million Dollar Piano. Technologický unikát se zabudovými 68 LED obrazovkami (skutečně v hodnotě milionu dolarů) vznikl na míru, výroba trvala čtyři roky. „Pro mě je to křídlo uměleckým dílem. Je to jako kino," říká Elton John.

Jen pět dní po kinozáznamu koncertu z Las Vegas vychází Johnova reedice alba Goodbye Yellow Brick Road z roku 1973. (sli)