Elvis Presley ožívá v Muzeu Grévin jako Srdcový král

Redakce

Elvis Presley stále žije! Nesmrtelný král rock´n´rollu se znovu objeví v nablýskaném kostýmu, a to v nejzábavnějším muzeu voskových figurín Grévin Praha. O víkendu 10. – 11. září propadne celé muzeum „elvisománii“ a nezapomenutelným hitům nesmrtelného zpěváka. Muzeum ožije tentokrát i muzikálem. Na scéně Grévinu Elvise představí herci a zpěváci Divadla Kalich. Nabídnou divákům ochutnávku právě připravovaného muzikálu Srdcový král, jehož premiéra proběhne v tomto divadle 21. září.

V rámci konceptu muzea plného živé zábavy spojili síly pražský Grévin, Divadlo Kalich a jeden ze spoluautorů projektu „Muzeum Grévin žije“ herec Petr Batěk. Na druhý zářijový víkend nachystali zábavný program věnovaný rock´n´rollovému králi.

Elvisů bude plné muzeum! Vystoupí tu nejen hvězdy nového českého muzikálu Srdcový král, ale celý zástup Elvisů, kteří budou návštěvníky bavit v průběhu víkendu.

Vévodit této podívané bude dokonalá vosková socha zpěváka, která je součástí  expozice muzea, oděná v přesné replice kostýmu z roku 1972 známého z obalu desky „Burning love“. Slavný kostým je jediným červeným kostýmem v Elvisově sbírce.

Temně rudý oblek posázený zlatými detaily, blyštivý pásek s výraznou sponou doplněný bílou hedvábnou šálou v rozhalence vystihuje zpěvákův nezapomenutelný styl. Před lety byl originál tohoto kostýmu vydražen do sbírky soukromého sběratele za neuvěřitelných 107 000 dolarů!

To není vše. Pro návštěvníky je připravena kvízová hra napříč muzeem, dostanou možnost vyzkoušet si hru na bicí a jiné nástroje v rámci rytmického workshopu.

Na návštěvníky, kteří dorazí do Grévinu převlečeni v tematickém kostýmu Elvise, čeká odměna v podobě voucheru na vstupné do muzea 1+1. Elvise z pražského Grévinu si už stihli oblíbit i herci ze zmíněného muzikálu při společném focení.

Nesmrtelné hity Elvise Presleyho jako „Blue Suede Shoes“ nebo „Heartbreak Hotel“, romantickou baladu „Love Me Tender“, či dříve hitpárady bořící singly „Hound Dog“ a „Don’t Be Cruel“ opatřené českým textem, zazní právě v předpremiérové ochutnávce v Musée Grévin Praha. Mnoho dalších Presleyho písní je pak čeká v muzikálovém hitu Srdcový král.

Jeho česká premiéra se chystá na 21. září právě v Divadle Kalich. V hlavní roli uvidí Jana Kříže a v těch dalších se představí Petr Vondráček, Přemysl Pátek, Genny Ciatti či Petra Vraspínová.

Místo zkoušek řádili na terase a Renč kvůli tomu brunátněl

Lucie Vondráčková koncertuje v ČR, tady máte fotky

Témata:,