Eminem dostal cenu YouTube, uspěly i korejské Barbie Girl´s Generation

Redakce

Rapper Eminem získal ocenění pro umělce roku na prvním ročníku předávání hudebních cen YouTube Music Awards v New Yorku. V rozhovoru pro magazín Rolling Stones zároveň znovu zopakoval, že nemá nic proti homosexuálům, jak mů vyčitali kritici po vyslechnutí jeho skladby Rap God z nové desky MMLPL 2.

"Nevím, jak to znova říct, aniž bych se opakoval. Ale když jsem s tím textem přišel, v žádném případě jsem ho nezamýšlel proti homosexuálům," obhajoval pasáž, v níž rapuje o "malém klukovi, který vypadá jako gay". Podle něj šlo o oslovení, "jako když na někoho zavoláte hey, bitch".

Videem roku vyhlásil YouTube klip k barevné Barbie písni I Got a Boy od jihokorejské dívčí skupiny Girl´s Generation. Že by nástupci rappera PSY? Taylor Swift dostala ze svou píseň I Knew You Were Trouble cenu určenou pro fenomén YouTube. Houslistku Lindsey Stirling ocenil web spolu s kapelou Pentatonix za skladbu Radioactive v kategorii odezva roku. Původně se jedná o skladbu kapely Imagine Dragons.

Největší průlom zaznamenalo duo Macklemore & Ryan Lewis a inovací roku se stala píseň See Me Standing od amerického hudebníka DeStorm. (sli)