Emma Smetana uvede Gorana Bregoviče. A představí svou novou desku

Redakce

Ti, kdo se chystají 10. února na koncert Gorana Bregoviče do Fora Karlín, uvidí v roli předskokanky moderátorku, herečku (Hořící keř, Rytmus v patách, muzikál Lucie) a hudebnici Emmu Smetanu. V koncertní premiéře představí ukázky z připravovaného debutového alba, které vyjde na podzim tohoto roku v produkci Jiřího Buriana (Republic of Two).

„K hudbě Gorana Bregoviče mám odjakživa blízko i proto, že jsem vyrostla na Věře Bílé, o kterou se deset let staral můj tatínek, a část dětství a dospívání jsem strávila na festivalech a koncertech world music. Taky mám ráda filmy Emira Kusturici, pod jejichž soundtracky je nejčastěji podepsaný právě Bregović. O to víc si cením toho, že si mě vybral jako svou předskokanku, a to přesto, že dělám jiný žánr. Ve Foru Karlín tedy vůbec poprvé vystoupím s novými písněmi, což mě děsí a těší zárověň,“ dodává Smetana.

Emma zahájí večer  ve 20 hodin. Hlavní hvězda večera Goran Bregović v doprovodu kapely The Wedding and Funeral Band přijde na řadu zhruba ve tři čtvrtě na devět. Hrát by měla téměř dvě hodiny. Vstupenky na koncert seženete přes Ticketpro. (red)