Ewa Farna si oblíbila Prahu


U příležitosti křtu DVD Blíž ke hvězdám si zpěvačka Ewa Farna udělala chvíli času a vznikla tak příležitost trochu ji vyzpovídat. Mluvila o svých plánech i o tom, jak žije.

V současné době už jsi součástí pracovního kolotoče – máš ještě čas se věnovat něčemu jinému?
Pro sebe určitě čas mám, na počítači se pokouším skládat hudbu, když mám čas, tak zkouším i texty, ale spíš se věnuji škole.

Jakou muziku nejraději posloucháš? Jaké kapely?
Já poslouchám úplně všechno. Ale pokud bych měla něco vyzdvihnout, tak asi rock – Linkin Park, Pink, Avril Lavigne, U2, Lenny Kravitz. Naposled mě úplně nadchla Katy Perry.

Pustíš si také sama sebe?
Ne, to ne. Stačí mi to na koncertech. Ale moje malinká sestřička je na tu hudbu vysazená, takže když sedneme do auta, řekne, že chce pustit Ewušku, a tak ta CD dost omíláme.

Existuje nějaká světová hvězda, která tvou hudbu ovlivnila?
Já si písničky zatím nepíšu sama, zatím jen pár textů… Hudbu mám od Leška Wronky, kapely, Honzy Ponocného… je toho moc. Z toho potom vybereme, co se mi líbí. Hlavně bych chtěla zůstat svá.

Určitě víš, že máš spoustu obdivovatelů, ale většina z nich si tvé písničky stáhne zdarma z internetu. Nevadí ti to?
Mě se zrovna tuhle kluk z vedlejší třídy zeptal, jestli mi nebude vadit, že si moji hudbu stáhne. Já to beru takhle – on mou hudbu vůbec neposlouchá, teď mě poznal na škole, a tak se začal zajímat i o moji profesní stránku. Stáhne si to cédéčko, třeba se mu to začne líbit. Takže doufám, že první si třeba vypálí, ale další si už koupí.

Jak se ti líbilo natáčení tvého DVD Blíž ke hvězdám?
Celé natáčení bylo skvělé. Sice to byl perný den, ale já si ho pořádně užívala. Líbí se mi na tom, že tak můžu svůj život přiblížit fanouškům.

Vozíš si s sebou něco pro štěstí?
Vždycky mám prstýnek, který jsem dostala od Lucky Bílé na křtu CD Ticho. A pak nosím ještě svůj prstýnek pro štěstí, aby se všechno dařilo. Z ruky taky nesundávám kožený náramek.

A jaké nosíš nejraději oblečení? To, v kterém vystupuješ, si vybíráš sama?
Na focení nebo turné mi pomáhají stylisté. Ale mluvím jim do toho, co si na sebe vezmu. Někdy mě přemluví, ať něco zkusím, a ono je to pak dobrý. Do televize nebo třeba na dnešek jsme vybíraly s maminkou, ta mi vždycky dobře poradí. Strašně ráda měním styly a podle toho se také oblékám, i do školy.

Když jsme u módy, poslední dobou je velmi populární tetování. Máš na svém těle nějaké nebo o něm uvažuješ?
Pro mě to není moc populární, ale už hodně profláknutý. A já nemám ráda věci, které má každý, teď se na to určitě nechystám.

Zpíváš dobře česky i polsky. Jedno své album jsi už v polské verzi nahrála. Nyní budeš vydávat i album Ticho v polštině. Neláká tě vydat své písně i v angličtině?
Teď jedeme do Polska, možná plánujeme také něco na Slovensku. Když se zadaří v Polsku, tak určitě něco anglicky nahrajeme. Snad to vyjde.

Můžeš mi povědět, kde se vidíš za pět nebo deset let?
Budu mít po maturitě, teda snad. Chtěla bych studovat vysokou školu, nejlépe v Praze, protože bych nemohla studovat někde, kde se mi nelíbí, a v Praze se mi hrozně líbí. Pokud by to šlo dohromady se zpíváním, tak bych tady bydlela třeba čtyři roky a pak bych se asi vrátila zpátky.

10 NEJ Ewy Farné:
barva:
černá
jídlo: kachna
pití: voda
místo: u nás doma na louce
interpret: Pink
písnička: Thinking of you (Katy Perry)
film: Piráti z Karibiku
seriál: Přátelé
kniha: Bono o Bonovi
plyšák: medvídek v županu s papučemi

Ewa Farna
Narodila se 12. 8. 1993 v Třinci a v současné době studuje prvním rokem gymnázium s polským jazykem v Českém Těšíně. Proslavila se singlem Měls mě vůbec rád, který rychle dobyl přední příčky českých hitparád. V roce 2006 jí vyšlo stejnojmenné album a o rok později druhé, pojmenované podle titulní písně Ticho. Protože mluví plynně polsky, přezpívala svou debutovou desku do polštiny pod názvem Sam na sam.

Že umí Farna dobře zpívat, potvrzují už výhry v pěveckých soutěžích ve Frýdku-Místku v jedenácti a v Polsku ve dvanácti letech. Mimo zpěvu se přes pět let věnovala hře na klavír, po tři sezóny závodně lyžovala, navštěvovala dramatický kroužek a do budoucnosti má také herecké ambice.

Obdržela již dvě platinové desky, vyhrála anketu Český slavík 2006 v kategorii Objev roku a umístila se na čtvrtém místě v soutěži Český slavík 2007 v kategorii Zpěvačka roku – hned za Lucií Bílou, Anetou Langerovou a Lucií Vondráčkovou.

Ewa Farna má slušně rozjetou kariéru a i její poslední singl Boží mlejny melou opět sklízí obrovský ohlas. Přesto říká, že je pro ni nejdůležitější úspěšně dostudovat a vzhledem ke svému věku se dobře bavit se svými kamarády.