Exkluzivně: Znáte jazyk internetových seznamek? Máme pro vás slovník!

Redakce

Zatímco dřív musel člověk obcházet bary a opíjet se, dneska existují k lapení sexuálního nebo životního partnera jiné prostředky: seznamky. I v jejich světě se přirozeně vytváří názvosloví, odvozené samozřejmě z angličtiny. Připravili jsme pro vás slovník nových výrazů pro nastalé situace, abyste to, až s vámi někdo… no… vyběhne, uměli alespoň pojmenovat.

  • Benching. Ne, nejde o chorobnou touhu po randění výhradně s týpky z posilovny. Ten, kdo na vás uplatňuje benching, by vás vlastně jako chtěl, ale pořád čeká, jestli se náhodou neobjeví někdo lepší. Drží vás tak v šachu, abyste si nikoho nenašli vy, ale zároveň ještě nezvedá sítě a pořád čeká, kdo se do nich chytí. Ale doporučujeme nedělat předčasné závěry. Možná je to jen někdo, kdo už se předtím spálil a teď si jenom dává na čas, dokud vás lépe nepozná.
  • Breadcrumbing. Taky máte v záloze takového toho týpka, který je fakt sexy, občas si vyměníte pár zpráv doplněných i o fotky, a pak o něm zase dva týdny neslyšíte? Breadcrumbing by se dalo přeložit jako „pochlebování“, z čehož vyplývá i význam tohoto výrazu ve světě seznamek. Vy víte, že jste dost hot, aby si s vámi psal někdo atraktivní, a on se hřeje vědomím, že byste se na něho po pár sklenkách vrhla ve výtahu. Takové bezvýznamné win-win v otázce sebevědomí.
  • Ghosting. Máte za sebou pár rande, možná i dvě fakt žhavé noci, jste si skoro jistí, že se schyluje už k něčemu vážnějšímu, když najednou nastane ticho po pěšině. Reakce na zprávy veškeré žádná a vy absolutně nechápete, co jste udělali špatně. Usmívejte se, právě jste se totiž stali obětí ghostingu! Z věrohodného partnera pro život se stal duch. Tak otřete rozmazanou řasenku a zpátky do online světa.
  • Zombieing. Ale někteří duchové umějí záhadně vstát z mrtvých, a ještě vás s tím obtěžovat. Zombieing není nic jiného než snaha získat zpět důvěru ztracenou zmizením a opět se hřát na výsluní vaší přízně. Důvody, proč to dotyčný nebo dotyčná dělá, jsou různé. Je na vás, jestli mu / jí znovu skočíte na špek a zase budete plýtvat písmenky na někoho, kdo se chystá z vašeho života zmizet, nebo to utnete hned v začátku. Nemáte snad na čele jitrnici. Nebo ano?
  • Pigging. To už není ani šedá, ale spíš černočerná past online seznamek. Většinou jsou původci muži s, podle nás, dost divným smyslem pro humor. Nejhorší verze tohoto počinu je tato: Píšete si s někým, báječně si rozumíte, od rána do večera nemyslíte na nikoho jiného, a to i přesto, že se dotyčný nachází na druhé straně zeměkoule. Po nějaké době vás ukecá, ať za ním dorazíte, protože už to bez vás jednoduše nemůže vydržet. Vy rozbijete prasátko, případě si vezmete úvěr s dost nevýhodným úrokem, a jedete. Jakmile v očekávání dorazíte na letiště, přijde vám zpráva: „Tak tohle byl pigging, pusinko! Fakt sis myslela, že si začnu s takovým tlustým prasetem, jako jsi ty?“ Solidní fucked up…
  • Lemmings. Lemming je v překladu arktický hlodavec neboli lumík. Toto zvířátko ne nepodobné morčeti se vyznačuje zmatenými výkyvy v rozmnožování. Někdy se páří tak zběsile, že o ně zakopáváte, a pak se jim zase tak nechce, že aby lumíka pohledal. Lumíci internetových seznamek se taky chovají chaoticky. Jejich chování totiž závisí na to, co dělají „lumíci“ v jejich okolí. Takže pokud se pustí do vztahu přátelé okolo nich, jdou do toho taky. Pokud jsou single, rozcházejí se. Pokud skáčou ze Stalina, pravděpodobně je taky budou následovat. Jak to poznáte? Na začátku nijak. Nezbývá než čekat a pak lumíka ponechat v jeho přirozeném prostředí. Jako on vás.