Exkluzivní galerie z Comic Conu ve Vídni. Podívejte na tu přehlídku božích kostýmů

Michaela Maršálová

S Koule.cz jsme se byli minulou sobotu podívat na vídeňském Comic Conu. Co všechno jsme tam objevili?

Akce se konala v Messe Wien. Vydali jsme se tam kolem desáté dopoledne. Já ani fotograf jsme nikdy na Comic Conu nebyli, tak jsme moc nevěděli, co nás čeká, nicméně zážitků jsme si z Vídně odvezli opravdu hodně.

Všichni na Comic Conu byli moc milí – od pořadatelů po cosplayery, kterých tam byla fakt dost. Podle pořadatelů přišlo na VIECC Vienna Comic Con přesně 26 387 fanoušků a celkem 390 vystavovatelů transformovalo vídeňské výstaviště na epicentrum pop kultury.

Akce roku

K vidění byli světoznámí kreslíři, fanoušci komiksu v dokonalých kostýmech, počítoví hráči i merch. Na veletrhu jste si mohli koupit plyšáky, makety mečů, oblečení a samozřejmě časopisy a knihy od známých komiksových autorů.

Florian Schermann, VIECC Category Manager u pořadatele Reed Exhibitions, nadšeně prohlásil: „Vystavovatelé, návštěvníci, umělci, média, ti všichni souhlasí, že to byla zatím nejlepší akce roku.“

Nejvíce mě překvapilo, že se nedostavilo tolik Harley Quinn cosplayerek, jak jsem si myslela. I Jokerů přišlo málo. Nejvíc postaviček bylo z japonských seriálů.

Hollywoodské hvězdy

Lákadlem letošního ročníku byl počet hvězd ze světa komiksu, například Sylvester McCoy (Hobit), John Noble (Pán prstenů), David Morrisey (The Walking Dead), Sean Biggerstaff (Harry Potter), Andrew Scott (Sherlock) a mnoho dalších. Letošní tým komiksových umělců vedl tvůrce Batmana, Neal Adams.

Vítězem Mistrovství VIECC v cosplay byl korunován Ali Cosplay z České republiky, s postavou Kel’Thuzard Star Lich z Heroes of the Storm. Jakožto vítěz bude Ali reprezentovat  VIECC na největší a nejznámější světové soutěži cosplayerů C2E2 Crown Championship Cosplay v Chicagu 23. března 2019, což je fakt super!

 Artist Alley

Mnoho hvězd z řad influencerů a youtuberů vystoupilo živě v rámci Influencer Video Conu a ovládlo pódium. Fanoušci zde mohli vidět známé tváře, jako Marcus & Martinus, Chaosflo44, Celine Blogsta či Lisa z cutelifehacks.de a na jevišti se tyto hvězdy dočkaly bouřlivého přijetí. Více než 220 umělců také představilo své kresby v Artist Alley a stovky fanoušků představily fascinující rekvizity na velké výstavní ploše.

VCA Vienna Challengers arena byla poprvé oficiální zastávkou turnaje Riot Games League of Legends Premier Tour, kde navzájem bojovali nejlepší hráči z Rakouska, Německa a Švýcarska. Peněžní odměna přes 25 000 eur a nesmírně cenné body do evropského žebříčku získal německý tým mouseports, který v neděli zvítězil ve finále proti SK Gaming se skóre 3:0.

Příští ročník VIECC Vienna Comic Conu na vídeňském výstavišti Messe Wien se bude konat 23. a 24. listopadu 2019. Pojedete na výlet?