Exkluzivní video: Mrkněte se na premiéru klipu Slzy

Redakce

Slza, která po sotva roce existence už patří mezi jednu z nejúspěšnějších a nejžádanějších mladých kapel, jež se v poslední době objevily na české hudební scéně, přichází pár dní před vydáním svého debutového alba s novým videoklipem. Natočila jej k aktuální skladbě Katarze, která je po Lhůtě záruční a Celibátu třetím singlem dvojice Petr Lexa a Lukáš Bundil. Aktuálně se všechny tři singly nacházejí v žebříčku IFPI v TOP 100 na českých rádií, což je u lokálního interpreta nevídaný úspěch.

Další úspěch přišel s televizním seriálem Přístav, když si tvůrci vybrali Katarzi jako průvodní píseň. V těchto dnech k singlu přichází videoklip a hned po prvním zhlédnutí je jasné, že Slza nehodlá ze svého úspěšného startu slevit, ba naopak, dál pluje na vlně emocí, které diváka ani posluchače nenechá chladným.

„Katarze je o snaze napravit nefungující vztah, přestože víme, jak malá je pravděpodobnost, že se vše vrátí do starých kolejí. Nemusí se jednat jen o mezilidský vztah, ale například i o vztah k životu jako takovému,“ vysvětluje Lukáš, který je spolu s producentem Slzy Daliborem Cidlinským jr. hlavním autorem hudby Slzy.

Scénáře a režie videoklipu se ujal Vít Karas, jenž s kapelou spolupracoval již na na písni Celibát. Díky Karasově citu pro kameru a detail získal klip až filmové zpracování, které podtrhlo výtečné herecké obsazení. V rolích osudových žen se představily sympatické herečky Vlastina Svátková (Ganster ka, Casino Royal, Ženy v pokušení) a Eva Nejedlá. Mužskou roli ztvárnil charismatický Andrej Polák (Tobruk, Případy 1.oddělení, Rozkoš).

„Čím dál víc spatřuji, jak důležité je v našich životech odpuštění. Druhým, ale i sobě. Pak přichází úleva. Osvobození. Katarze. A o tom jsme se rozhodli natočit nový klip pro Slzu,“ říká Vít Karas a půvabná Vlastina Svátková dodává:

„Život nás nenechá vydechnout. Ve chvíli, kdy máme pocit, že už nemusíme se sebou vůbec nic dělat, přijde zkouška, která rozvíří proud události, a my se učíme milovat ještě víc, odpouštět nebo nechat odejít někoho, koho jsme milovali, a mysleli si, že s námi bude navždy. Nic není jisté, než co je tady a teď.“

Petr s Lukášem se v klipu objevují v roli pozorovatelů – průvodců dějem. „Nikdo nás nevidí, nikdo si nás nevšímá, představujeme jakési pozorovatele, anděly strážné, kteří dohlíží nad hlavními aktéry příběhu,“ popisují Petr s Lukášem a dodávají:

„Naše písničky jsou o emocích. Ty můžou být jak veselé, tak smutné – stejně jako Slza – štěstí i smutku. Vizuálně tento protiklad nejlépe vystihují barvy – proto černobílá image, proto černobílý klip.“

Nový singl a videoklip dal název debutovému albu, které vychází v pátek 13. listopadu pod hlavičkou Universal Music. Ten samý den Petr s Lukášem pokřtí CD v Megastore Koruna na Václavském náměstí v Praze a pár dní na to je čeká setkání s fanoušky v regionech. Na všech vybraných místech Petr s Lukášem zahrají krátký akustický set, představí zbrusu nový merch a stráví čas se svými posluchači.

Témata: