Experiment: Firma vytvořila falešnou instagramovou star a hned začala vydělávat

Redakce

Pokud se trochu pohybujete ve světě Instagramu, tak moc dobře víte, že se na něm dá slušně vydělat. Obzvlášť, pokud jste bloggerka s cool fotkami. Právě na tu si zahrála jedna firma, aby ukázala, jak snadné je takový profil nafakeovat a přijít si když už ne na pořádný balík, tak na spoustu dárků.

Nevěřte tomu, co vidíte na Instagramu. Nejen, že ve většině případů se za krásnými fotografiemi skrývá správné pózování, Photoshop a hodiny aranžování – někdy za profilem dokonce nestojí ani reálný člověk.

Stoprocentně jisté je to u profilů půvabné blond fashion bloggerky Alexy Rae a odvážné cestovatelky Amandy Smith. Tyto dámy totiž vůbec neexistují! Jejich účty s pomocí ilustračních obrázků z fotobanek a investice několika tisíc dolarů do nákupu lajků a followerů vytvořila agentura Mediakix.

Cílem experimentu bylo ukázat, jak snadné je podvádět uživatele, ale i firmy. Úspěšným instagramerům se totiž nejen platí, ale posílají se jim i nejrůznější dárky a jiné cennosti. Na konci pokusu uzavřely „Alexa a Amanda“ celkem čtyři dohody o spolupráci s velkými brandy.

Takže – dávejte si pozor na svého influencera!

Are You Living an Insta Lie? Super video ukazuje realitu schovanou za fotkami na Instagramu

Realita Instagramu: Kdo fotí všechny ty super obrázky? No přece kluci