Faith No More, další hvězda Rock for People

Redakce

Po víkendovém hádání, kdo se objeví v roli největšího headlinera na festivalu Rock for People, je jasno. Organizátoři ohlásili, že na letiště do Hradce Králové přijede Mike Patton spolu se svými kumpány z Faith No More. Doplní tak již ohlášené Franz Ferdinand, The Prodigy, Exampla, Skrillexe nebo Peta Dohertyho.

„Byla to skladba Epic, kterou jsem slyšel od Faith No More poprvé. A šlo o zásah na první dobrou, podobně jako později System Of A Down,“ vzpomíná Michal Thomes, ředitel festivalu Rock for People.

Parta kolem Mike Pattona stihla vystoupit v České republice pár měsíců před tím, než se v roce 1998 rozpadla. Na Rock for People se Patton přesto objevil v roce 2001, do Českého Brodu tehdy přijel se svým projektem Fantomas.

„Sešly se tisíce fanoušků Faith No More, které Fantomas obšťastnili neprodyšnou hlukovou clonou, vazbami kytar a hudební destrukcí. Vybavuji si scénu, kdy jeden punker tloukl hlavou o zábradlí a zoufale křičel, aby Patton zahrál aspoň jednu melodickou písničku. Frontman ale vše nesl na pódiu i v zákulisí statečně a rozdával úsměvy na všechny strany,“ vzpomíná Thomes.

Jisté je letos podle pořadatelů minimálně to, že na festivalu bude Patton obklopen početnější ochrankou. S věkem se totiž vydává stále častěji mezi publikum.

Vstupenky na festival seženete do konce dubna za 1 500 Kč přes portál tickets for people. (sli)