Fanoušek spáchal na koncertě Hansarda a Irglové sebevraždu

Redakce

Na čtvrtečním koncertě Glena Hansarda a Markéty Irglové v kalifornské Saratoze spáchal jeden z návštěvníků sebevraždu skokem ze střechy. Muž dopadl na pódium těsně u Hansarda. Muž byl na koncertě s kamarádem, během koncertu ale opustil hlediště a vylezl na střechu budovy u pódia. Skočil v momentě, kdy Hansard skončil píseň a vtipkoval s davem.

Kyle Rivers, jeden z návštěvníků, který na koncert přišel se svou ženou, se nejdříve domníval, že skok je součástí představení. "Bylo to velmi traumatické," dodal. Svědkové vypověděli, že Hansard odložil kytaru a přistoupil k tělu. Přítomní lékaři se muže neúspěšně snažili hodinu zachránit. Důvodem sebevraždy byl podle vyšetřovatelů strach dotyčného z policejního obvinění. Muž totiž před tím vyhrožoval své partnerce zabitím.

Dvojice spolupracuje od roku 2003, v roce 2006 společně nahráli album The Swell Season pojmenované podle knihy Hansardova oblíbeného spisovatele Josefa Škvoreckého Prima sezóna. V

e stejném roce se oba hudebníci podíleli na nízkorozpočtovém filmu Once, který se stal hitem po celém světě. Hansard s Irglovou napsali nejen soundtrack, ale ve snímku hráli hlavní role. V únoru 2008 získali za píseň Falling Slowly Oscara v kategorii nejlepší původní píseň. Několik let tvořili pár i v soukromí, po rozchodu dál profesně spolupracují. (sli)