Festival Benátská noc zkracuje jméno a láká na Team a HIM

Redakce

Festival Benátská noc vstupuje do 22. ročníků s pozměněným názvem, bude se jmenovat pouze Benátská. Pořadatelé už také mají jasno o hlavních hvězdách, do sportovního areálu v libereckém Vesci od 25. do 27. července dorazí například finští HIM nebo slovenská kapela Team. V pátek tam v čele s Pal’em Haberou odehraje jediné letošní festivalové vystoupení.

Poslechněte si všechny kapely v Youradiu

„Z Haberova Teamu máme velikou radost. Kapela, která prakticky na festivalech nevystupuje, se pro letošní rok rozhodla udělat výjimku a vybrala si pro letní vystoupení náš festival. Můžeme se těšit na průřez celou tvorbou skupiny Team a samozřejmě na jejich největší hity,“ říká pořadatel festivalu Pavel Mikez.

Právě on stojí i za změnou názvu celé akce. „Slovo Benátská je mnohem údernější. Navíc původní jméno bylo spojené i s místem, kde jsme dvě desetiletí festival pořádali. Takže mnoho našich fanouškům nám dodnes občas říká Malá Skála. To vše by měl nový název zpřehlednit. S novým názvem chystáme i nové logo a vizuální styl,“ dodává Mikez.

Na festivalu se letos budou konat několikeré oslavy narozenin. Tublatanka a Zóna A oslaví 30 let, Slobodná Európa 25. Dvacáté narozeniny letos slaví Chinaski. Mezi další potvrzené interprety patří Mandrage, Divokej Bill, Tomáš Klus, Michal Prokop nebo Vypsaná fixa.

Nyní jsou v předprodeji jednodenní vstupenky od 199 korun a vstupenky na celý festival od 1150 korun. (sli)