Festival Let It Roll se stěhuje z Benešova do Milovic

Redakce

Drum´n´bassový festival Let It Roll (30. 7. – 2. 8.) se přesouvá z benešovských kasáren na bývalé vojenské letiště v Milovicích na Nymbursku. Důvod? Potřeba navýšit kapacitu: organizátoři letos očekávají zhruba 20 tisíc návštěvníků, což je o pět tisíc víc než loni.

Přestěhování na letištní plochu do Milovic dopomohl podle organizátorů vysoký zájem o vstupenky v předprodeji v zahraničí. „Zaznamenáváme zhruba trojnásobný nárůst průběžného počtu prodaných vstupenek v zahraničí oproti loňsku a očekáváme i nárůst počtu domácích návštěvníků. Přesun na větší plochu byl nevyhnutelný a po dlouhých úvahách jsme došli k názoru, že milovické letiště bude ideálním místem,“ řekl ředitel festivalu Zdeněk Souček s tím, že druhou podstatnou novinkou pro návštěvníky je prodloužení festivalu ze dvou na tři dny. 
 
Festival, který britská anketa Drum&Bass Arena Awards, mapující dění na světové scéně taneční hudby, loni ocenila jako nejlepší festival za rok 2014, se bude stěhovat už podruhé. Do roku 2012 se konal v pískovně Oplatil u Pardubic a poslední dva ročníky se pořádaly v benešovských Táborských kasárnách. V Benešově přehlídku zpočátku provázely stížnosti na hluk a hygienici kvůli tomu organizátorům udělili pokutu. (red)