Festival Mezi ploty se rozrostl o velká jména a televizi. Pomůže nemocným

Redakce

Tradiční festival v areálu pražské bohnické psychiatrické léčebny Mezi ploty se letos 4. a 5. října uskuteční v nové podobě. Spolupracovat bude s Českou televizí, mezi jejíž charitativní projekty se zařadil, a přes sbírku (zprávy DMS MEZIPLOTY na telefonní číslo 87 777 za 30 Kč) pomůže Nadaci Bona s vybudováním počítačového pracoviště, kde se budou pacienti se schizofrenií učit pracovat s grafickými programi a získávat dovednosti, které jim pomohou s návratem do běžného života.

Mezi ploty letos vystoupí na šesti scénách například Tomáš Klus, akustické Tři sestry, Čechomor, Ewa Farna, Sto zvířatMichal Horáček s Českým kalendářem, Lenka Filipová se svou dcerou Lenny, Celeste BuckinghamLake Malawi či Dan Bárta s triem. 

Harmonogram najdete na webu Mezi ploty
Poslechněte si účinkující v Youradiu

Alternativní scénu zastoupí Sunflower Caravan, Květy, Republic of Two, Tonya Graves, Ille, Živé kvety, ČokovokoVáclav Neckář nebo Laco Déczi. V plánu jsou i divadelní vystoupení, zahraje například improvitační soubor VOSTO5. Program budou mít na akci i děti.

Vedle hudebníků a divadelníků se festivalu zúčastní i psychiatři a psychologové, kteří návštěvníky osloví krátkou přednáškou. Budou s nimi také komunikovat o tom, jak poznat, kdy je vhodné vyhledat odbornou pomoc a kde takovou pomoc najít. 

Vstupenky jsou do 3. října k dispozici za 230 Kč (350 Kč na dva dny) přes Tickestream. Na místě bude vstupné stát 280 (400 Kč). (red)

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit