Festival Mezi ploty se rozrostl o velká jména a televizi. Pomůže nemocným

Redakce

Tradiční festival v areálu pražské bohnické psychiatrické léčebny Mezi ploty se letos 4. a 5. října uskuteční v nové podobě. Spolupracovat bude s Českou televizí, mezi jejíž charitativní projekty se zařadil, a přes sbírku (zprávy DMS MEZIPLOTY na telefonní číslo 87 777 za 30 Kč) pomůže Nadaci Bona s vybudováním počítačového pracoviště, kde se budou pacienti se schizofrenií učit pracovat s grafickými programi a získávat dovednosti, které jim pomohou s návratem do běžného života.

Mezi ploty letos vystoupí na šesti scénách například Tomáš Klus, akustické Tři sestry, Čechomor, Ewa Farna, Sto zvířatMichal Horáček s Českým kalendářem, Lenka Filipová se svou dcerou Lenny, Celeste BuckinghamLake Malawi či Dan Bárta s triem. 

Harmonogram najdete na webu Mezi ploty
Poslechněte si účinkující v Youradiu

Alternativní scénu zastoupí Sunflower Caravan, Květy, Republic of Two, Tonya Graves, Ille, Živé kvety, ČokovokoVáclav Neckář nebo Laco Déczi. V plánu jsou i divadelní vystoupení, zahraje například improvitační soubor VOSTO5. Program budou mít na akci i děti.

Vedle hudebníků a divadelníků se festivalu zúčastní i psychiatři a psychologové, kteří návštěvníky osloví krátkou přednáškou. Budou s nimi také komunikovat o tom, jak poznat, kdy je vhodné vyhledat odbornou pomoc a kde takovou pomoc najít. 

Vstupenky jsou do 3. října k dispozici za 230 Kč (350 Kč na dva dny) přes Tickestream. Na místě bude vstupné stát 280 (400 Kč). (red)