Festival Pohoda oznamuje další hvězdy

mim

Tým slovenské Pohody zima rozhodně nezaskočila. Oznamuje další velká jména a zajímavé interprety, kteří již v lednových dnech dokážou nažhavit fanoušky všech možných žánrů.

Velkolepý závěr letošního festivalu bude patřit Liamu Gallagherovi, podle řady fanoušků i odborníků poslední skutečné rock’n’rollové hvězdě a nejlepšímu frontmanovi všech dob. Nadšené ohlasy na loňská festivalová vystoupení spoluzakladatele slavných Oasis slibují fanouškům Pohody velký zážitek.

Sex appeal a šarm má v genech i francouzsko-anglická herečka a zpěvačka Charlotte Gainsbourg, dcera pařížského bouřliváka Serge Gainsbourga a jeho femme fatale, britské herečky Jane Birkin. Kanadský surf rocker Mac DeMarco není jen tvůrce zasněných náladových písní, ale také neotřelý energický bavič, který to umí na pódiu pěkně rozbalit.

Kdo další

Radost z hudby a schopnost vidět do duše svých posluchačů byla a je dána i řadě nevidomých muzikantů – na letošní Pohodě to ve společném setu předvedou ti nejpovolanější: Malijský pár Amadou & Miriam a pěti cenami Grammy ověnčení američtí Blind Boys of Alabama. Za pozornost stojí i vítěz BBC’s Sound Michael Kiwanuka nebo hvězdy současné taneční scény Sofi Tukker, nominovaní na Grammy.

Ty všechny a další hvězdy uvidíme na letošním festivalu Pohoda. Dalšími potvrzenými účastníky festivalu, který se koná 11. až 13. července ve slovenském Trenčíně, jsou například Lykke Li, The Roots, The 1975, Viagra Boys, Calypso Rose, Sudan Archives a mnoho dalších!