Festival United Islands bude letos největší. A dá prostor slovenským kapelám

Redakce

Festival United Islands of Prague se letos bude konat 18. až 20. června na pražských ostrovech, v blízkých parcích a okolních ulicích. Program opět počítá s interprety ze zahraničí i z České republiky. Jedním z nových dramaturgických bloků je ale také slovenská sekce. „Slovenská scéna zažívá v poslední době boom, který bychom chtěli divákům ukázat,“ říká dramaturgyně letošního 12. ročníku Barbora Šubrtová. „Nicméně budeme také pokračovat v trendu poskytnout větší prostor domácím interpretům, který se letos projevil samostatnou scénou Check the Czech,“ dodala.

Festival má být nejrozlehlejší ve své historii: nabídne pět hudebních podií a více než 150 hudebních skupin a projektů. Celková plocha areálu zaujme plochu více než 100 000 metrů čtverečních.

Nad Tatrou sa blýská anebo 5 skvělých slovenských desek

Hlavní program se loni uskutečnil poprvé v Kinského zahradě, kde fungovaly dvě jediné zpoplatněné scény. Na ostatní byl vstup zdarma. Festival Kinského zahradu využije i letos. Novinkou je hudební scéna na Dětském ostrově, která bude přístupná z Janáčkova nábřeží. Ostrov bude patřit tzv. urban music, a tak si na své přijdou fanoušci hip hopu, r’n’b i elektronické hudby. Na Kampě zazní world music a alternativní hudba, Střelecký ostrov tradičně rozezní jazz.

Fotoreport z United Islands 2014
 
Loňský jedenáctý ročník festivalu United Islands, který se v metropoli konal od 19. do 21. června, navštívilo přibližně 60 tsíc lidí. Hlavními hvězdami byla skupina Bajofondo a zpěvačka Ella Eyre. Přes 150 hudebních projektů vystoupilo na osmi venkovních scénách a ve 20 pražských klubech. Festival odstartoval tradiční Klubovou nocí, která ve 12 pražských klubech představila přes čtyři desítky tuzemských vesměs mladých kapel. (red)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit