Festival United Islands bude letos největší. A dá prostor slovenským kapelám

Redakce

Festival United Islands of Prague se letos bude konat 18. až 20. června na pražských ostrovech, v blízkých parcích a okolních ulicích. Program opět počítá s interprety ze zahraničí i z České republiky. Jedním z nových dramaturgických bloků je ale také slovenská sekce. „Slovenská scéna zažívá v poslední době boom, který bychom chtěli divákům ukázat,“ říká dramaturgyně letošního 12. ročníku Barbora Šubrtová. „Nicméně budeme také pokračovat v trendu poskytnout větší prostor domácím interpretům, který se letos projevil samostatnou scénou Check the Czech,“ dodala.

Festival má být nejrozlehlejší ve své historii: nabídne pět hudebních podií a více než 150 hudebních skupin a projektů. Celková plocha areálu zaujme plochu více než 100 000 metrů čtverečních.

Nad Tatrou sa blýská anebo 5 skvělých slovenských desek

Hlavní program se loni uskutečnil poprvé v Kinského zahradě, kde fungovaly dvě jediné zpoplatněné scény. Na ostatní byl vstup zdarma. Festival Kinského zahradu využije i letos. Novinkou je hudební scéna na Dětském ostrově, která bude přístupná z Janáčkova nábřeží. Ostrov bude patřit tzv. urban music, a tak si na své přijdou fanoušci hip hopu, r’n’b i elektronické hudby. Na Kampě zazní world music a alternativní hudba, Střelecký ostrov tradičně rozezní jazz.

Fotoreport z United Islands 2014
 
Loňský jedenáctý ročník festivalu United Islands, který se v metropoli konal od 19. do 21. června, navštívilo přibližně 60 tsíc lidí. Hlavními hvězdami byla skupina Bajofondo a zpěvačka Ella Eyre. Přes 150 hudebních projektů vystoupilo na osmi venkovních scénách a ve 20 pražských klubech. Festival odstartoval tradiční Klubovou nocí, která ve 12 pražských klubech představila přes čtyři desítky tuzemských vesměs mladých kapel. (red)