Na Českých lvech uspěla Pouta, mají pět cen

Redakce

Film Pouta režiséra Radima Špačka se stal nejúspěšnějším českým snímkem roku 2010. Na slavnostním předávání cen České filmové a televizní akademie v pražské Lucerně získal pět Českých lvů, včetně ceny za režii, cénář a kameru. Hlavní představitel temného dramatu z doby komunismu Ondřej Malý obdržel cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli. S odkazem na jeho roli estébáka v tomto snímku dostal od moderátora Jana Budaře pravá policejní "klepeta".
Stejné ocenění v ženské kategorii si převzala Zuzana Bydžovská za roli ve filmu Mamas & Papas.

Nejlepší herečkou ve vedlejší roli byla podle akademiků Eliška Balzerová, která zaujala rolí umírající herečky Vilmy ve snímku Ženy v pokušení. Komedie Jiřího Vejdělka se zároveň stala nejnavštěvovanějším filmem loňského roku (vidělo ji přes milion lidí).

Poslechněte si, co k ocenění řekla Balzerová rádiu Frekvence 1

Českého lva za mužský herecký výkon ve vedlejší roli dostal zesnulý Vladimír Dlouhý, který si zahrál Novotného ve filmu Kajínek. Cenu za svého bratra převzal herec Michal Dlouhý.

Poslechněte si, co řekl Michal Dlouhý k ocenění svého bratra

Naprázdno vyšel tým režiséra a producenta Ondřeje Trojana, jehož snímek Občanský průkaz žádnou cenu nezískal. Nominace neproměnil ani historický snímek Habermannův mlýn. (sli, lbp)

Podívejte se na video z letošních Českých lvů

http://www.youtube.com/watch?v=LGTsfunqDh0