Film Sídliskový sen o Rytmusovi má být „intimní záležitost“

Redakce

K hiphopu vždycky patřila velká gesta i slova a nejinak je tomu během propagace nového filmu o Rytmusovi Sídliskový sen s poditulem Toto není film. Toto je život. Hudební snímek režiséra Mira Drobného se natáčel osm let a podle autorů odhaluje i to, co jsme o Patrikovi „Rytmusovi“ Vrbovském „doteď netušili.“ Venku je teaser a nově i trailer a plakát (ve fotogalerii), který ukazuje, že nejde o oslavný epos, ale o „intimní záležitost.“

„Plakát je výtvarnou zkratkou celého filmu. Je to způsob, jak dostat 90 minut filmu do jediného vizuálu, což nebylo jednoduché. Vizuál vznikal déle než tři měsíce“, popisuje režisér Drobný. Vybírali jsme z několika verzí, poslední slovo však měl Rytmus.“ A tomu hrozilo, že půjde donaha. “Ano, uvažoval jsem i o možnosti, že budu na plakátu nahý, tak jako ve filmu, ale nakonec jsem to zrušil, protože dospělý nahý chlap vypadá divně,“ říká Rytmus. Z plakátu jsou naopak cítit symboly doby, ve které Rytmus vyrůstal: sídliště, asfalt, dětství, nápisy křídou na chodníku.

„Ústředním motivem plakátu je právě písmo malého chlapce v kontrastu s plačící tváří dospělého muže, což vyvolává hned několik otázek. Co skrývá drsný raper? Odhalí svou pravou tvář, která byla dosud schovaná před objektivy kamer?“ dávají autoři snímku návodné otázky. 

Premiéra filmu o Rytmusovi je v plánu na 20. srpna 2015. (red)