Film Záhada Blair Witch a jeho tajemství: Kdo děsil herce a kde se vzaly kameny kolem stanu?

Redakce

Od premiéry filmu Záhada Blair Witch uplynulo již dlouhých sedmnáct let, ale všichni máme ještě teď strach, když si představíme, že bychom se měli toulat někde sami po lese. Záhada Blair Witch se jednoduše zapsala do naší mysli.

Horor je natočený metodou found footage, což znamená nalezený kamerový záznam. Tato metoda je jednoduchá, protože stačí, když vezmete do ruky kameru a začnete natáčet. Čím víc s tím třesete, tím lépe.

S tímto originálním nápadem přišli Eduardo Sanchéz a Daniel Myrick během sledování filmu Haxan. Tři hrdinové byli vysláni do lesa, a to s jídlem, kamerou, stany a vysílačkou.

Heather si vzala dokonce nůž, protože se jí nezdálo potulovat se s dvěma cizími chlapy po lese. Díky vysílačce se domlouvali s režiséry, kde jim nechají jídlo a instrukce. Natáčení probíhalo osm dní a celých devatenáct hodin materiálu se sestříhalo do hodinky a půl.

Režiséři poslali herce do lesů bez jakéhokoli scénáře, protože bylo vše improvizované – dokonce i strach a výkřiky. Ani opuštěný dům v lese nebyl v plánu a herci se opravdu báli.

Režiséři jim totiž zapomněli říct, že se jedná o legendu, která je smyšlená a nepravdivá, nemá reálný základ. Jediná strašidla byli režiséři, kteří herce strašili. Dokonce jim v noci kolem stanu rozsázeli kameny, aby si herci mysleli, že na ně fakt útočí temné síly!

Aby film v lidech vyvolal zájem a lidé tomu věřili, tak týden před premiérou režiséři vyhlásili pátrání po hercích, kteří byli podle jejich slov pravděpodobně mrtví, a díky tomu se do kina hrnuly fronty lidí.

Jak dnes vypadá Petr z Letopisů Narnie?

Video: Top 10 nejvíc sexy scén z filmů, koukněte

Témata:,