Filmy, které zabodovaly letos v létě

Redakce

I letošní léto nám dalo spoustu skvělých nových snímků. Ne všechny ale byly povedené… Mrkněte se na náš žebříček, ve kterém rekapitulujeme filmy, které měly premiéru v létě a podle nás je chyba je nevidět.

Dunkirk

Premiéra: 13. července

Děj: Režisér Christopher Nolan se opět předvedl. Na kvalitu jsme u něj zvyklí, ale tímto se zase překonal. Dunkirk je luxusní podívaná. Film pojednává o evakuaci obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Zahrály si v něm herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy aKenneth Branagh.

Dunkirk

Válka o planetu opic

Premiéra: 13. července

Děj: Tohle je luxusní doják! Kdo máte rádí zvířátka a zvlášť opičky a do toho nepohrdnete apokalyptickým filmem, tento snímek byste si neměli nechat ujít. Stejně jako Dunkirk je i tento film kritiky velmi kladně hodnocen. Snímek natočil Matt Reeves a zahráli si v něm například Woody Harrelson nebo Andy Serkis. Tato Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Opět se můžete těšit na inteligentního šimpanze Ceasara!

Pěkně blbě

Premiéra: 13. července

Děj: I tento film vpadl do kin již v červenci. Návštěvníci filmového festivalu v Karlových Varech ho mohli vidět o pár dní dřív v rámci tamější premiéry. My jsme mu neodolali a zašli jsme si na něj do kina. A náš pocit? Podle kritiků luxusní hořkosladká komedie, podle nás pěkný filmek na sobotní večer, když se vám nechce nikam na bujarý večírek. Doporučujeme dívat se na to s partnerem, jelikož se tam hodně řeší manželské či milenecké otázky. Film režíroval Michael Showalter. Hlavní role si zahráli Kumail Nanjiani a Zoe Kazan, kterým to spolu fakt pěkně ladilo!

5 filmů, které si musíte pustit, pokud jste smutní, že končí prázdniny

Nový Joker odhalen? Měl by ho hrát herec, kterého všichni milujeme