Filmy, které zabodovaly letos v létě

Redakce

I letošní léto nám dalo spoustu skvělých nových snímků. Ne všechny ale byly povedené… Mrkněte se na náš žebříček, ve kterém rekapitulujeme filmy, které měly premiéru v létě a podle nás je chyba je nevidět.

Dunkirk

Premiéra: 13. července

Děj: Režisér Christopher Nolan se opět předvedl. Na kvalitu jsme u něj zvyklí, ale tímto se zase překonal. Dunkirk je luxusní podívaná. Film pojednává o evakuaci obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Zahrály si v něm herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy aKenneth Branagh.

Dunkirk

Válka o planetu opic

Premiéra: 13. července

Děj: Tohle je luxusní doják! Kdo máte rádí zvířátka a zvlášť opičky a do toho nepohrdnete apokalyptickým filmem, tento snímek byste si neměli nechat ujít. Stejně jako Dunkirk je i tento film kritiky velmi kladně hodnocen. Snímek natočil Matt Reeves a zahráli si v něm například Woody Harrelson nebo Andy Serkis. Tato Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Opět se můžete těšit na inteligentního šimpanze Ceasara!

Pěkně blbě

Premiéra: 13. července

Děj: I tento film vpadl do kin již v červenci. Návštěvníci filmového festivalu v Karlových Varech ho mohli vidět o pár dní dřív v rámci tamější premiéry. My jsme mu neodolali a zašli jsme si na něj do kina. A náš pocit? Podle kritiků luxusní hořkosladká komedie, podle nás pěkný filmek na sobotní večer, když se vám nechce nikam na bujarý večírek. Doporučujeme dívat se na to s partnerem, jelikož se tam hodně řeší manželské či milenecké otázky. Film režíroval Michael Showalter. Hlavní role si zahráli Kumail Nanjiani a Zoe Kazan, kterým to spolu fakt pěkně ladilo!

5 filmů, které si musíte pustit, pokud jste smutní, že končí prázdniny

Nový Joker odhalen? Měl by ho hrát herec, kterého všichni milujeme

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit