Flo Rida si otevřel second hand jménem Wild Ones

KatarínaStraková

Druhá část Flo Ridova projektu Only One nakonec místo plánovaného názvu Only One Rida (Part 2) dostala jméno Wild Ones. Není špatná, nejlepší jsou ale skladby, které si Flo Rida od někoho vypůjčil. Zkrátka - Flo Rida má na novince talent z druhé ruky.

Oproti předchozímu dílu je deska Wild Ones od Flo Ridy nejen mnohem zábavnější, ale také žádanější. Jen za první týden si připsala na konto jedenatřicet tisíc prodaných kopií, což je o dvacet tisíc více, než za stejný časový úsek utržil Only One Rida (Part 1).

Bezstarostná atmosféra z alba dýchá od prvních taktů skladby Whistle s posluchačsky vděčným pískaným refrénem a jednoduchým doprovodem kytary. Známku za muzikantsky laskavý song snižuje omezený text, v němž Tramar Dillard aka Flo Rida s vážnou tváří vysvětluje techniku pískání ústy: „Stačí dát rty k sobě opravdu blízko a můžeš na mě písknout, baby,“ zpívá a člověku zbývá jen přemýšlet, jestli si z něj autor dělá legraci.

Poslechněte si Flo-Ridu v YouRadiu

Ostatně oduševnělý text by na Wild Ones pohledal. Promo materiály uvádí, že se jedná o Ridovo první album, které nenese nálepku Parental Advisory. Už ale mlčí o tom, že Dillard fanoušky obdařuje životními moudry typu stíny jsou temné, když slunce prochází. A když navíc v písni Run významně tituluje svou vyvolenou jménem Yoko Ono, má člověk co dělat, aby se nerozesmál. Z holky se stal pojem a zdá se, že kdo si ji nevezme do úst, jako by nežil.

Nejsilnější okamžiky desky má tak na svědomí převzatá tvorba. K nejchytlavějším skladbám jednoznačně patří píseň I Cry s citací Cry (Just a Little) od dánské dance dvojice Bingo Players, kteří si do ní zase vypůjčili elementy Piano In The Dark Brendy Russel. Další vrchol představuje  titulní singl Good Feeling, kde zase slyšíme nápěv Something’s Got a Hold on Me nedávno zesnulé zpěvačky Etty James. Prostě talent z druhé ruky.

http://www.youtube.com/watch?v=TQaK5FsGKHI

Deluxe edice pak navíc nabízí třeba digitální mash-up verzi singlu Wild Ones anebo akustičtější a trochu nudnější verzi jinak sympatické skladby Let It RollLil Waynem. Mimochodem, hádejte, kde je původ toho songu? Ano, je to Let the Good Times Roll Freddieho Kinga.

Flo Rida - Wild OnesPřesto to Flo Ridovi tentokrát zase šlape. Muzikant na točil jednu z těch desek, která perfektně zapracuje na kterékoliv party. Jeho pop smíchaný s hiphopem namočeným do devadesátkového zvuku má spoustu odstínů, je ale přiměřeně konzistentní a nenudí.

Flo Rida – Wild Ones
Vydavatelství:
Warner Music
Celkový čas: 34:46
Seznam skladeb:  Whistle, Wild Ones (feat. Sia), Let It Roll, Good Feeling, In My Mind Part 2 (feat. Georgi Kay), Sweet Spot (feat. Jennifer Lopez), Thinking Of You, I Cry, Run (feat. Redfoo Of Lmfao)

Témata:,