Flo Rida: Ukaž prachy a vydělej ještě víc!

Jana-Moravcova

Po vzoru všech důležitých postav současného pophopu a R‘n‘B vydal i Flo Rida před Vánoci nové cédéčko, na které si pozval řadu kolegů. Z první části dvoudílné desky Only One Flo vyplývá jedno: Flo Rida má, po boku francouzského DJe Davida Guetty, místo v hitparádách a na diskotékách jisté.

Původním povoláním rapper Flo Rida se na novinkovém albu vrhnul po hlavě do popu toho nejtěžšího kalibru. Tak schválně, co těď na vašich oblíbených diskotékách frčí nejvíc? No jasně, elektro-pop a árenbíčko. Nejlépe namixované dohromady.
Flo Rida na své desce nabízí obojí, navíc má i pojistku v podobě osoby nejpovolanější. Produkci a pilotní singl Club Can‘t Handle Me má na svědomí francouzský DJ a velká hvězda současné taneční hudby David Guetta (na Kouli: Oh My God, v Praze hrál David Guetta). Že jejich spolupráce jiskří v tom nejlepším slova smyslu, dali pánové na vědomí už v nadupaném singlu. Jak vypadá zbytek osmitrackové desky Only One Flo (Part 1)?

Taneční pecky umí Flo Rida nejlépe
Se zmíněnou Club Can‘t Handle Me si Flo Rida s Guettou ukrojil dost velké sousto. Žádný další kousek už nedokáže hitový potenciál singlu přeskočit. Nejblíž mu stojí zřejmě skladba Turn Around (5, 4, 3, 2, 1), kterou pohání kupředu pravidelný, výrazný beat a jemný rap střídaný se zpěvem. Prozřetelně se tak stala i druhým singlem pro hitparády. Taneční ambice má ještě naleštěná Who Dat Girl, ve které si střihne svůj part raper Akon. Brzdí ji ale pomalý start a zbytečná hlasová modulace, bez které se mohl Akon ku prospěchu skladby dost dobře obejít.

Těmito kousky ale příjemná taneční vsuvka končí a Flo se dál předvádí jen jako hiphoper laděný do popových aranží (Why You Up In Here, Come With Me). Za ty může nejen Guetta, ale i Max Martin či Dr.Luke, stejně jako plejáda podobně naladěných hostů, kromě zmíněného Akona i Ludacris a Kevin Rudolf.

Oproti deluxe verzi byli posluchači té obyčejné ochuzeni o bonusovou skladbu Momma (

). Příjemný R‘n’B track, kterému vévodí refrény zpívané dětským sborem, by s jemněji laděným zbytkem korespondoval daleko víc než vůči celku značně obhroublá Why You Up In Here, v níž mezi sebou o pozornost chaoticky bojují nejen Flo Rida, ale i Ludacris či skupina Git Fresh a rapper Gucci Mane.

Těžko podezřívat tvůrčí tým ze hry na prvoplánovou jistotu. Je jasné, že trendy si najdou cestičku do jakéhokoliv žánru a originalita se tu stává zcela nepodstatnou drobností. Nové motto zní: Ukaž prachy a vydělej ještě víc! I proto zní nový Flo Rida tak, jak zní, a je celkem jedno, jestli jej má na svědomí populární Flo Rida - Only One FloDavid Guetta, nebo plejáda zazobaných hoperů se zlatými řetězy na krku.
Důležité je, že záměr se povedl, Flo Rida s deskou Only One Flo (Part 1) dobyl hitparády a stále poloprázdné břicho zvířete jménem popmusic se těší na dvojku.

Flo Rida – Only One Flo (Part 1)
Vydavatelství: EMI/Virgin
Celkový čas: 27:17
Seznam skladeb: On And On, Turn Around, Come With Me, Who Dat Girl, 21, Respirator, Club Can‘t Handle Me, Why You Up In Here

 

Témata:, ,