Floex představí naživo Zoryu, desku nominovanou na cenu Apollo

Redakce

Po deseti letech vydal klarinetista a experimentátor se zvukovými plochami Floex desku. Zoryu, následovnici debutu Pocustone, ocenili i kritici, kteří ji nominovali mezi nejlepších sedm alb loňského roku. Poslechněte si Floexe v YouRadiu.

Floex nahrávku pokřtí 31. ledna 2012 v Paláci Akropolis. Nebude to ovšem jen zážitek pro uši, nýbrž i pro oči. Muzikant totiž chystá i vizualizaci alba.

Scénická podoba Zoryi vznikla ve spolupráci s vizuální umělkyní Veronikou Vlkovou, která je podepsaná i pod obalem desky," píše se na webu klubu. "Dvořák a Vlková spolu pro stanici ČRo 3 – Vltava několik let připravovali pořad Mikrofontána, v němž stimulovali fantazii posluchačů prostřednictvím hudby a pohádek, které si k ní vymýšleli. Ve scénografických projekcích programu Zorya budou ožívat imaginární krajiny, od vnitřních lidských až po ty vesmírné."

Hostem bude milánské duo Musetta, které je u nás známé díky skladbě Nel Blu z Floexovy aktuální desky. Spolu s dalšími dvěma doprovodnými muzikanty představí vlastní věci a několik skladeb si během večera zahrají s Floexem. (sli)