Foals: Konflikt s Enter Shikari? Vyvolal ho jejich manažer. Doufejme

KatarínaStraková

Britská indierocková kapela Foals, která letos vydala výbornou desku Holy Fire, přijela do České republiky poprvé. Hostil ji královéhradecký festival Rock for People. Akce podobného typu mají prý Foals rádi, a když vyjde čas, stanou se z nich běžní "smrtelníci", kteří si jdou poslechnout koncert jiných kapel. Řeč se ale stočila i na nedávnou mediální přestřelku s hardcorovou skupinou Enter Shikari, již festivaloví fandové též dobře znají.

Máte rádi velké festivaly, jako je Rock for People?
Milujeme je. Minulý týden jsme byli na Glastonbury, to je největší festival, kde jsme se kdy ocitli. Bylo to úžasné!

Chodíte se podívat na vystoupení jiných kapel?
Ano, když je čas. Tam jsme viděli kromě jiných The Rolling Stones.

Poslechněte si Foals v Youradiu

Potkali jste se s nimi?
To nééé. Byli jsme od nich strašně daleko, hráli totiž na pódiu pro sto tisíc lidí. My jsme stáli až někde vzadu na kopci, takže k setkání s nimi jsme měli hodně daleko. Viděli jsme tři písničky a museli jsme odejít.

Když hrajete na letních festivalech, víte vůbec, kdo kromě vás na té akci vystupuje? Nebo to zjistíte až v momentě, kdy se náhodou potkáte s kolegy v zákulisí?
Někdy tak, někdy tak. Záleží na tom, kolik máme času si to vyhledat. Ale pokaždé se cítíme trochu provinile, když přijedeme na festival a nemáme ani tušení, kdo tam hraje.

Jak jste na tom dnes?
Dnes jsme zrovna informovaní. Po nás hrají Queens Of the Stone Age, tuhle kapelu přímo milujeme, takže se těšíme, že se na ně půjdeme podívat.

Report: Jaký byl den, kdy na Rock for People hráli Foals
Recenze: Foals rostou v černé koně velkých festivalů

V minulých měsících proběhla médii zpráva o vašem konfliktu s kapelou Enter Shikari. Jak to přesně bylo?
Hehe. To byla taková pomíjivá záležitost na Twitteru, kdy k nám Enter Shikari nebyli zrovna milí (smích). Bylo to po našem vystoupení, po kterém na Twitteru proběhla diskuze na téma, že něco takového jako hrajeme my by zvládl každý. Na to jim Yannis (zpěvák Foals, pozn. red.) odpověděl, ať si laskavě vylížou p*del, a oni ten svůj příspěvek smazali. Celé to netrvalo déle než týden, je to pitomost.

Teď už jste s nimi v pohodě?
Nikdy v životě jsme se nesetkali, my jsme vlastně ani pořádně neslyšeli jejich muziku.

Podali byste jim ruku, kdybyste je potkali?
Určitě ano, nehrajeme si na žádné hvězdy. Kromě toho máme takové podezření, že to celé vyvolal jejich manažer, tak to obvykle chodí. Je dost možné, že samotní Enter Shikari neměli ani tušení, že se takový vzkaz na jejich Twitteru objevil.