Fotky a videa: The Rolling Stones slaví 50 let od prvního koncertu

Redakce

Paint It Black, Sympathy For the Devil, Under My Thumb. To jsou nejoblíbenější písničky The Rolling Stones lidií, kteří odpovídali v miniprůzkumu Koule.cz.

Co máte od Stones nejraději vy?

Ptáme se proto, že přesně před 50 lety, 12. července 1962, odehráli Mick Jagger a spol. v londýnském klubu Marqueesvůj první koncert. O necelý rok později nahráli Rolling Stones první singl Come On od Chucka Berryho a v dubnu 1964 vyšlo jejich první album nazvané prostě The Rolling Stones.

Největší popularity dosáhli Stouni na přelomu 60. a 70. let s alby Let It Bleed, Sticky Fingers nebo Exile On Main Street. O dekádu později však kapelu postihly vnitřní spory, které jen tak tak nevyústily v její rozpad a definitivní konec. V roce 1989 se kapele podařil comeback s deskou Steel Wheels se skladbou Slipping Away, kterou zpívá Keith Richards.   

Poslechněte si The Rolling Stones v YouRadiu

Kapelu zalořili někdejší spolužáci ze základní školy Mick Jagger a Keith Richards, k nimž se v průběhu let přidávali další hudebníci – Brian Jones, Bill Wyman, Charlie Watts nebo Ronnie Wood. Poslední dva hrají se skupinou dodnes.

Rolling Stones opakovaně vystoupili také v České republice. Poprvé se československému publiku ukázali v roce 1990 na strahovském stadionu. Naposledy se kameny valily na Brno v létě 2007. Keith Richards nedávno v rozhovoru pro BBC potvrdil, že Stouni se nyní dají kvůli hraní ještě jednou dohromady.

Řadu dalších fotografií, archivních materiálů a informací o historii kapely najdete na webu Rolling Stones. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=qE66txjCJYM

http://www.youtube.com/watch?v=QEL3mu9wW04